Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Mendi Hotel / 4 stars (A) / Kalandra / Chalkidiki-Kassandra
Положба: Каландра, Грција
Услуга: BB ( ноќевање со појадок ) или All inc. ( се вклучено )
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава: песочна плажа, детски клуб, ресторан, бар

Minimum Stay Nights

5

5

5

7

5

5

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

01.05.19-31.05.19

01.06.19-20.06.19

21.06.19-14.07.19

15.07.19-25.08.19

26.08.19-15.09.19

16.09.19-30.09.19

01.10.19-15.10.19

Family Room - Ground Floor

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-6)

128

141

161

185

161

141

128

Family Room - Ground Floor

HB

2Ad+2ch(0-1)(7-12)

160

176

202

231

202

176

160

Double Room - Ground Floor/Garden View

HB

2Ad

106

119

139

163

139

119

106

Double Room - Ground Floor/Garden View

HB

2Ad+1ch(0-1)

106

119

139

163

188

161

143

Single Room - Mountain View

HB

1Ad

59

64

73

86

174

149

132

Double Room - Mountain View

HB

2Ad

80

93

106

135

73

64

59

Double Room - Mountain View

HB

2Ad+1ch(0-1)

80

93

106

135

106

93

80

Double Room - Mountain View

HB

2Ad+1ch(7-12)

99

116

132

169

106

93

80

Junior Suite - Mountain View

HB

2Ad

154

176

190

214

132

116

99

Junior Suite - Mountain View

HB

2Ad+1ch(2-6)

154

176

190

214

190

176

154

Double Room - Sea View

HB

2Ad

86

99

113

141

237

220

193

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(2-6)

86

99

113

141

113

99

86

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(7-12)

108

125

141

176

113

99

86

Double Room - Ground Floor/Garden View

AL

2Ad

150

163

183

207

307

277

258

Double Room - Ground Floor/Garden View

AL

2Ad+1ad

209

227

254

286

183

163

150

Double Room - Ground Floor/Garden View

AL

2Ad+1ch(0-1)

150

163

183

207

254

227

209

Double Room - Ground Floor/Garden View

AL

2Ad+1ch(2-6)

150

163

183

207

183

163

150

Double Room - Ground Floor/Garden View

AL

2Ad+1ch(7-12)

187

204

229

259

183

163

150

Double Room - Sea View

AL

2Ad+1ch(0-1)

130

143

157

185

157

143

130

Double Room - Sea View

AL

2Ad+1ch(2-6)

130

143

157

185

157

143

130

Double Room - Sea View

AL

2Ad+1ch(7-12)

163

180

196

231

157

143

130


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD