Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ОЛИМПИК БИЧ - Вила ПАРАСКЕВИ

Вила Параскеви (поранешна Вила Теодора) се наоѓа на 200 метри од песочната плажа на Олимпик Бич. Објектот е комплетно саниран во 2009тата, а делумно реновиран оваа година. Се состои од 12 трокреветни студија, а секое од нив располага со пространа тераса, комплетно опремена кујна, тоалет и телевизор. Некои од студијата располагаат со клима уред. Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место. За своите гости објектот нуди и бесплатен безжичен интернет (WiFi).

Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, во склоп на кујната.

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
претпродажбата важи за целосна уплата до 06.05.2019


Термини

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

Студио (мин. 2 лица)

89 €

99 €

109 €

114 €

124 €

134 €

139 €

79 €

89 €

99 €

104 €

114 €

124 €

129 €

Термини

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

Студио (мин. 2 лица)

139 €

139 €

139 €

129 €

114 €

99 €

74 €

64 €

129 €

129 €

129 €

119 €

104 €

89 €

64 €

54 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
04:30 Кочани - автобуска станица
05:00 Скопје - пред агенцијата
05:00 Штип - пред новата пошта
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

1/2 Студио

148 €

158 €

178 €

188 €

208 €

228 €

238 €

128 €

138 €

158 €

168 €

188 €

208 €

218 €

1/3 Студио

168 €

178 €

203 €

213 €

233 €

253 €

263 €

148 €

158 €

183 €

193 €

213 €

233 €

243 €

1/3 + 1 Студио

188 €

198 €

223 €

233 €

253 €

273 €

283 €

168 €

178 €

203 €

213 €

233 €

253 €

263 €

Термини

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

1/2 Студио

238 €

238 €

238 €

218 €

188 €

158 €

108 €

88 €

218 €

218 €

218 €

198 €

168 €

138 €

88 €

68 €

1/3 Студио

263 €

263 €

263 €

238 €

208 €

178 €

128 €

118 €

243 €

243 €

243 €

218 €

188 €

158 €

108 €

98 €

1/3 + 1 Студио

283 €

283 €

283 €

258 €

228 €

198 €

148 €

128 €

263 €

263 €

263 €

238 €

208 €

178 €

128 €

108 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени: *Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
*Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
*Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
*Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. *Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
*Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
*Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ Вила ПАРАСКЕВИ


ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD