Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

OЛИМПИК БИЧ - Вила Сократис

Вила Сократис се наоѓа на 150 м. од плажа. Сите студијата и апартманите се опремени со TWC, мини кујна, тераса, ТВ и клима.

Период

Ноќевања

1/2

1/3

1/3+1

1/4

( 2+2 )

1/5

(2+3)

1/6

(3+3)

7

студио

студио

студио

апартман

апартман

апартман

Сезонски цени ( цените за наем на апартман)

07.07-14.07

7

250

260

300

360

375

390

14.07-21.07

7

270

280

320

370

385

400

21.07-28.07

7

270

280

320

370

385

400

23.07-30.07

7

270

280

320

370

385

400

28.07-04.08

7

270

280

320

370

385

400

04.08-11.08

7

270

280

320

370

385

400

11.08-18.08

7

250

260

320

360

375

390

18.08-25.08

7

240

250

310

350

365

380

Вонсезонски цени ( цени по лице со вклучен превоз)

25.08-01.09

7

140

145

150

105

112

118

01.09-08.09

7

110

129

139

94

99

103

Мак.број на особи кои можат да бидат сместени

2 возрасни

1 дете до 6 год

3 возрасни и

1 дете до 6 год

4 возрасни и 1 дете до 6 год

4 возрасни и

2 деца до 6 год

5 возрасни и

2 деца до 6 год

6 возрасни и

2 деца до 6 год

При вонсезонските цени, 3-то лице во студио и 5-то и 6то лице во апaртман – плаќаат само превоз !!!
- Доплата за клима 5 евра на ден по соба на самото место
- Деца до 6 години- делат кревет со родителите

  Автобуски превоз по лице:
- Возрасни- 35 евра
- Деца до 12 години 25 евра
- Деца до 2 години бесплатно (без седиште)

Напомени и услови:

· Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
· За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
· Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата.


Цените се изразени во евра плаќањето е во денарска противредност по курс од 62 денари = 1€.
Важат општите услови за патување на ТА. Феријал Кашиков и СКТМ

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD