Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Metropole Hotel / 2 stars (C) / Leptokaria / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Лептокарија, 200 метри од железничката станица, над главната улица
Помал, пријатен хотел во центарот на Лептокарија. Се состои од четирикатна зграда.
Едноставен стил, пространи стандардни простории, ресторан, мал базен, интернет.
Услуга: ноќевање/ ноќевање со појадок/ полупансион
Вкупно 35 соби: Singles & Doubles (~20 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

23.05.20-30.06.20

01.07.20-31.08.20

01.09.20-15.09.20

Double Room -

RR

2Ad

32

37

32

Double Room -

RR

2Ad+1ad

47

56

47

Double Room -

RR

2Ad+1ch(0-4)

32

37

32

Double Room -

RR

2Ad+1ch(5-11)

39

47

39

Double Room -

BB

2Ad

37

42

37

Double Room -

BB

2Ad+1ad

56

62

56

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-4)

37

42

37

Double Room -

BB

2Ad+1ch(5-11)

47

52

47

Double Room -

HB

2Ad

47

53

47

Double Room -

HB

2Ad+1ad

70

79

70

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-4)

47

53

47

Double Room -

HB

2Ad+1ch(5-11)

59

66

59

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD