Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

торони хотел TORONI BLUE SEA ( old wing 2+*)

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на плажата во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар ...
Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.

Главна зграда **** > 45 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар ...

Депанданс (Old wing **+) > студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, ТВ, клима уред ...
Плажа: песочна плажа со beach bar
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Наем

MAJ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин

24

31

7

14

21

28

5

12

19

26

2

9

16

23

30

6

13

20

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

DBL GF (2+1) economy

( 4 лица)

137

165

198

237

261

287

315

347

382

382

382

382

347

302

263

219

175

140

До 28 февруари

124

149

179

214

235

259

284

313

344

344

344

344

313

272

237

198

158

126

DBL GF (2+2) economy

( 4 лица)

137

165

198

237

261

287

315

347

382

382

382

382

347

302

263

219

175

140

До 28 февруари

124

149

179

214

235

259

284

313

344

344

344

344

313

272

237

198

158

126

DBL (2+1) standard

( 4 лица)

154

185

222

266

293

322

353

389

428

428

428

428

389

339

295

246

196

157

До 28 февруари

139

167

200

240

264

290

318

351

386

386

386

386

351

306

266

222

177

142

DBL (2+2) standard

( 4 лица)

154

185

222

266

293

322

353

389

428

428

428

428

389

339

295

246

196

157

До 28 февруари

139

167

200

240

264

290

318

351

386

386

386

386

351

306

266

222

177

142

· За 1 дете 0-11.99 год – 100%

· За 2 дете 2-11.99 год – 60%

· 3 и 4 возрасен – 40%

· Собите се наоѓаат во анекс зградата на хотелот Old Wing 2+*

· DBL GF ( economy) на приземје

· DBL ( 2 + 1) 1 брачен + 1 единечен или 3 единечни кревети

· DBL ( 2 + 2) 1 брачен + 1 единечен + помошен кревет

- Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.
- Во основните цени не се пресметани попусти. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (со црвена боја)


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа: 7 полупансиони (појадок и вечера).

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
  • Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите).
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот.

Автобуски превоз за КАСАНДРА

поаѓање

место

време

Цена возрасни

Цена деца 2-12 год

Скопје

паркинг спроти хотелот "Holiday Inn"

04:00 h

35

20

Велес

бензиска пумпа, мотел Македонија

04:30 h

30

15

Неготино

бензиска пумпа, Макпетрол

05:00 h

25

10

Смоквица

бензинска пумпа , BWO петрол

05.30 h

25

10

Гевгелија

бензиска пумпа, граничен премин Богородица

06:00 h

25

10

Ø Поаѓање од Грција истиот ден попладне

НАПОМЕНА:

  • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
  • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
  • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
  • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD