Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ВРАХОС БИЧ

ВРАХОС - Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 2 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што дополнително го чинат Врахос атрактивен за туристите.
ВИЛА СИРАГАС на 30 м. од плажа со двор и сопствен паркинг,комфорни студиа :1/2,1/3(за две возрасни и едно дете,или три возрасни), и 1/2+2 студиа(за две возрасни и две деца), со поглед према море, опремени со кујна, купатило, тв, тераси, WI - FI. Климата е вклучена во цената.

Вила СИРАГАС

ПЕРИОД

Ноќ

1/2

1/3

1/2+2

08.06-16.06

8

160

180

190

16.06-24.06

8

240

260

280

24.06-02.07

8

320

340

360

02.07-10.07

8

360

380

400

10.07-18.07

8

390

410

430

18.07-26.07

8

420

440

460

26.07-03.08

8

440

460

480

03.07-11.08

8

440

460

480

11.08-19.08

8

440

460

480

19.08-27.08

8

420

440

460

27.08-04.09

8

320

340

360

04.09-12.09

8

240

260

280

12.09-20.09

8

160

180

190


Напомени и услови:

· Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € по соба на ден (доплата во агенцијата)
· Цените во табелите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Вила СИРАГАС
 

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD