Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Porfi Beach Hotel / 3+ stars (B Sup) / Nikiti / Chalkidiki-Sithonia

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации

Положба: 3км од центарот на Никити. Мирно опкружување на борова шума.

Се наоѓа на само неколку метри од плажа.

Сместување: Хотелот располага со 82 соби.

Сите соби се опремени со клима уред, радио, директна телефонска линија, сателитска ТВ, мини бар, фен, балкон

Услуга: ноќевање со појадок, полупансион

Содржини: Паркинг, ресторан, бар, рецепција 24 часа, интернет (со доплата) градина, сеф, просторија за багаж...

Спорт и забава: Голем базен со детски базен, игралиште за деца, билијард, видео игри, тениски терени, пинг понг, кошарка, одбојка на плажа...

Minimum Stay Nights

2

3

4

4

4

3

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

14.05.20-02.06.20

03.06.20-23.06.20

24.06.20-14.07.20

15.07.20-31.08.20

01.09.20-15.09.20

16.09.20-26.09.20

27.09.20-07.10.20

Double Room -

BB

2Ad

56

76

100

124

100

76

56

Double Superior -

BB

2Ad

65

87

112

148

112

87

65

Double Superior -

BB

2Ad+1ad

88

118

150

200

150

118

88

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(0-1)

65

87

112

148

112

87

65

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(2-11)

65

87

112

148

112

87

65

Promo Room -

BB

2Ad

52

70

93

114

93

70

52

Double Room -

HB

2Ad

85

105

129

153

129

105

85

Double Superior -

HB

2Ad

94

116

140

177

140

116

94

Double Superior -

HB

2Ad+1ad

132

162

194

244

194

162

132

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(0-1)

94

116

140

177

140

116

94

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(2-11)

102

124

148

185

148

124

102

Family Room Superior -

HB

2Ad

105

142

166

203

166

142

105

Family Room Superior -

HB

2Ad+1ad

146

196

229

278

229

196

146

Family Room Superior -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

146

196

229

278

229

196

146

Family Room Superior -

HB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

154

203

236

286

236

203

154

Family Room Superior -

HB

2Ad+1ch(0-1)

105

142

166

203

166

142

105

Family Room Superior -

HB

2Ad+1ch(2-11)

113

149

174

210

174

149

113

Family Room Superior -

HB

2Ad+2ch(0-1)

105

142

166

203

166

142

105

Family Room Superior -

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

113

149

174

210

174

149

113

Family Room Superior -

HB

2Ad+2ch(2-11)

138

185

215

260

215

185

138

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD