Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Bomo Macedonian Sun Hotel / 3 stars (B) / Kalithea / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Локација: 2 км од Калитеа, на 300 м од плажа

Капацитет: 128 соби

Услуга: полупансион ( појадок и вечера)

Хотелски содржини: отворен базен, детски базен, ресторан, таверна, пицерија, бар, кафе, бар покрај базен, менувачница, рент а кар, интернет кафе, доктор, спортски активности, тенис,

билијард, мини голф, одбојка на плажа, пинг понг, водени спортови, шопинг центар, перална, конференциска сала, анимација...

Опременост на собите: балкон, бања, клима, мини бар, сеф, радио, телефон

Double Rooms (~19 м2), Quadruples (~21 м2), 4 Suites (~40 м2).

Minimum Stay Nights

2

2

3

4

4

4

3

2

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

04.05.20-21.05.20

22.05.20-11.06.20

12.06.20-25.06.20

26.06.20-16.07.20

17.07.20-22.08.20

23.08.20-05.09.20

06.09.20-17.09.20

18.09.20-03.10.20

04.10.20-28.10.20

Double Room for Sgl -

HB

1Ad

43

65

86

104

115

104

86

65

43

Double Room -

HB

2Ad

55

83

108

129

148

129

108

83

55

Double Room -

HB

2Ad+1ad

74

112

146

174

199

174

146

112

74

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

55

83

108

129

148

129

108

83

55

Double Room -

HB

2Ad+1ch(2-11)

55

83

108

129

148

129

108

83

55

Suite -

HB

2Ad

85

129

172

206

229

206

172

129

85

Suite -

HB

2Ad+1ad

106

162

214

257

287

257

214

162

106

Suite -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

106

162

214

257

287

257

214

162

106

Suite -

HB

2Ad+1ad+1ch(12-17)

127

194

256

309

344

309

256

194

127

Suite -

HB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

106

162

214

257

287

257

214

162

106

Suite -

HB

2Ad+1ch(0-1)

85

129

172

206

229

206

172

129

85

Suite -

HB

2Ad+1ch(12-17)

106

162

214

257

287

257

214

162

106

Suite -

HB

2Ad+1ch(2-11)

85

129

172

206

229

206

172

129

85

Suite -

HB

2Ad+2ad

116

177

235

284

315

284

235

177

116

Suite -

HB

2Ad+2ch(0-1)

85

129

172

206

229

206

172

129

85

Suite -

HB

2Ad+2ch(0-1)(12-17)

106

162

214

257

287

257

214

162

106

Suite -

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

85

129

172

206

229

206

172

129

85

Suite -

HB

2Ad+2ch(12-17)

116

177

235

284

315

284

235

177

116

Suite -

HB

2Ad+2ch(2-11)

102

155

205

247

275

247

205

155

102

Suite -

HB

2Ad+2ch(2-11)(12-17)

96

145

193

232

258

232

193

145

96

Double Room for Sgl -

AL

1Ad

58

83

105

124

137

124

105

83

58

Double Room -

AL

2Ad

85

117

146

169

193

169

146

117

85

Double Room -

AL

2Ad+1ad

119

164

202

234

266

234

202

164

119

Double Room -

AL

2Ad+1ch(0-1)

85

117

146

169

193

169

146

117

85

Double Room -

AL

2Ad+1ch(2-11)

85

117

146

169

193

169

146

117

85

Suite -

AL

2Ad

115

164

208

246

274

246

208

164

115

Suite -

AL

2Ad+1ad

152

214

270

317

354

317

270

214

152

Suite -

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

152

214

270

317

354

317

270

214

152

Suite -

AL

2Ad+1ad+1ch(12-17)

183

260

326

385

427

385

326

260

183

Suite -

AL

2Ad+1ad+1ch(2-11)

152

214

270

317

354

317

270

214

152

Suite -

AL

2Ad+1ch(0-1)

115

164

208

246

274

246

208

164

115

Suite -

AL

2Ad+1ch(12-17)

147

210

265

314

347

314

265

210

147

Suite -

AL

2Ad+1ch(2-11)

115

164

208

246

274

246

208

164

115

Suite -

AL

2Ad+2ad

177

247

309

363

404

363

309

247

177

Suite -

AL

2Ad+2ch(0-1)

115

164

208

246

274

246

208

164

115

Suite -

AL

2Ad+2ch(0-1)(12-17)

147

210

265

314

347

314

265

210

147

Suite -

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

115

164

208

246

274

246

208

164

115

Suite -

AL

2Ad+2ch(12-17)

168

240

300

356

393

356

300

240

168

Suite -

AL

2Ad+2ch(2-11)

140

199

252

297

332

297

252

199

140

Suite -

AL

2Ad+2ch(2-11)(12-17)

136

195

244

288

319

288

244

195

136

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD