Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ПОЛИХРОНО - Вила НИКО

На првиот крак на Касандра се наоѓа Полихроно - едно од најлуксузните места, со долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови...

Вила НИКО на 80 - 90 метри од плажа, располага со 1/2, 1/3, 1/4 студија, (1 дупли и 2 поединечни крвети) и 1/2 + 1/2 дуплекс апартман (2 спални соби со по 2 кревети + дневна соба - погоден за 2 фамилии), 1/3 + 1/3 дуплекс апартман (2 спални соби со по 3 кревети + дневна соба - погоден за 2 фамилии), опремени со: кујна, купатило, ТВ, тераси... Климата е вклучена во цената. Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

ПОЛИХРОНО

НИКОПЕРИОД

НOЌ

1/2

стд

1/3

стд

1/4

стд

1/2+1/2

дуплекс

1/3+1/3

дуплекс01.06-09.06

8

90

95

100

130

14009.06-17.06

8

160

180

200

240

26017.06-25.06

8

220

240

260

320

34025.06-03.07

8

260

280

300

420

44003.07-11.07

8

320

340

360

480

50011.07-19.07

8

330

350

370

500

52019.07-27.07

8

360

380

390

540

56027.07-04.08

8

360

380

390

540

56004.08-12.08

8

380

400

420

560

58012.08-20.08

8

360

380

390

540

56020.08-28.08

8

320

340

360

500

52028.08-05.09

8

240

260

280

390

41005.09-13.09

8

190

210

230

290

30014.09-22.09

8

130

140

150

180

19022.09-30.09

8

90

95

105

120

130

Напомени и услови:

· Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € - 1€ по соба на ден (задолжителна доплата во агенција)
· Цените во табелите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


Вила „Нико“

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD