Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Dionysos Hotel / 3 stars (B) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба: се наоѓа во Ханиоти, на 150 м до плажа, 50м од центар.

35 Double Rooms (~18-22 m2), 42 Doubles Superior (~25-30 m2), 37 Deluxe Studios (~25-30 m2)

Minimum Stay Nights

1

3

5

5

3

3

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

28.04.20-31.05.20

01.06.20-20.06.20

21.06.20-11.07.20

12.07.20-28.08.20

29.08.20-10.09.20

11.09.20-30.09.20

01.10.20-15.10.20

Studio Deluxe -

RR

2Ad

67

82

93

107

93

82

67

Studio Deluxe -

RR

2Ad+1ad

90

110

126

145

126

110

90

Studio Deluxe -

RR

2Ad+1ad+1ch(0-4)

90

110

126

145

126

110

90

Studio Deluxe -

RR

2Ad+1ad+1ch(5-11)

99

120

137

158

137

120

99

Studio Deluxe -

RR

2Ad+1ch(0-4)

67

82

93

107

93

82

67

Studio Deluxe -

RR

2Ad+1ch(5-11)

76

93

105

120

105

93

76

Studio Deluxe -

RR

2Ad+2ad

107

130

148

172

148

130

107

Studio Deluxe -

RR

2Ad+2ch(0-4)

76

93

105

120

105

93

76

Studio Deluxe -

RR

2Ad+2ch(0-4)(5-11)

76

93

105

120

105

93

76

Studio Deluxe -

RR

2Ad+2ch(5-11)

84

103

116

134

116

103

84

Double Room for Sgl -

BB

1Ad

32

39

47

57

47

39

32

Double Room -

BB

2Ad

44

56

67

80

67

56

44

Double Room -

BB

2Ad+1ad

59

76

90

109

90

76

59

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-4)

44

56

67

80

67

56

44

Double Room -

BB

2Ad+1ch(5-11)

53

65

76

89

76

65

53

Double Superior -

BB

2Ad

67

80

92

105

92

80

67

Double Superior -

BB

2Ad+1ad

90

109

124

142

124

109

90

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(0-4)

67

80

92

105

92

80

67

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(5-11)

76

89

100

114

100

89

76

Studio Deluxe -

BB

2Ad

85

99

110

125

110

99

85

Studio Deluxe -

BB

2Ad+1ad

117

137

153

172

153

137

117

Studio Deluxe -

BB

2Ad+1ad+1ch(0-4)

117

137

153

172

153

137

117

Studio Deluxe -

BB

2Ad+1ad+1ch(5-11)

135

156

173

194

173

156

135

Studio Deluxe -

BB

2Ad+1ch(0-4)

85

99

110

125

110

99

85

Studio Deluxe -

BB

2Ad+1ch(5-11)

103

119

132

147

132

119

103

Studio Deluxe -

BB

2Ad+2ad

143

166

184

207

184

166

143

Studio Deluxe -

BB

2Ad+2ch(0-4)

94

110

123

138

123

110

94

Studio Deluxe -

BB

2Ad+2ch(0-4)(5-11)

103

119

132

147

132

119

103

Studio Deluxe -

BB

2Ad+2ch(5-11)

119

138

152

169

152

138

119

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD