Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Portes Beach Hotel / 4 stars (A) / Nea Potidea / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба: 5 км од Неа Модања и 2 км од Неа Потидеа

Сместување: 183 соби. Собите се опремени со бања, фен, сеф, балкон, клима уред, телефон, фрижидер, ТВ, радио

Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено

Содржини: ресторани, продавница, мини маркет, отворен базен, детски базен, поол бар, снацк бар, ТВ сала, менувачница, перална, рент-а-кар, мини клуб за деца, паркинг

Спорт и забава: отворен базен, детски базен, диско, сауна, фитнес, анимација, билјард.

Плажа: песочна плажа

Doubles Promo (~22 m2), Double Rooms (~25 m2), Doubles Superior (~25 m2).

Minimum Stay Nights

3

3

4

4

4

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

15.04.20-20.05.20

21.05.20-13.06.20

14.06.20-13.07.20

14.07.20-27.08.20

28.08.20-09.09.20

10.09.20-27.09.20

28.09.20-31.10.20

Double Room for Sgl -

HB

1Ad+1ch(2-13)

73

113

173

193

173

113

73

Single Room -

HB

1Ad

56

95

144

160

144

95

56

Single Room -

HB

1Ad+1ch(0-1)

56

95

144

160

144

95

56

Double Room -

HB

2Ad

80

126

192

214

192

126

80

Double Room -

HB

2Ad+1ad

100

169

258

288

258

169

100

Double Room -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

100

169

258

288

258

169

100

Double Room -

HB

2Ad+1ad+1ch(2-13)

100

169

258

288

258

169

100

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

80

126

192

214

192

126

80

Double Room -

HB

2Ad+1ch(2-13)

80

126

192

214

192

126

80

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)

80

126

192

214

192

126

80

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-13)

80

126

192

214

192

126

80

Double Room -

HB

2Ad+2ch(2-13)

100

157

239

267

239

157

100

Double Superior -

HB

2Ad

96

150

229

257

229

150

96

Double Superior -

HB

2Ad+1ad

120

203

309

346

309

203

120

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(0-1)

96

150

229

257

229

150

96

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(2-13)

96

150

229

257

229

150

96

Promo Room -

HB

2Ad

74

116

176

197

176

116

74

Promo Room -

HB

2Ad+1ad

93

156

237

266

237

156

93

Promo Room -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

93

156

237

266

237

156

93

Promo Room -

HB

2Ad+1ad+1ch(2-13)

93

156

237

266

237

156

93

Promo Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

74

116

176

197

176

116

74

Promo Room -

HB

2Ad+1ch(2-13)

74

116

176

197

176

116

74

Promo Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)

74

116

176

197

176

116

74

Promo Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-13)

74

116

176

197

176

116

74

Promo Room -

HB

2Ad+2ch(2-13)

93

145

220

246

220

145

93

Double Room for Sgl -

AL

1Ad+1ch(2-13)

109

164

227

248

227

164

109

Single Room -

AL

1Ad

77

123

175

192

175

123

77

Single Room -

AL

1Ad+1ch(0-1)

77

123

175

192

175

123

77

Double Room -

AL

2Ad

122

183

253

275

253

183

122

Double Room -

AL

2Ad+1ad

152

246

340

372

340

246

152

Double Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

152

246

340

372

340

246

152

Double Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(2-6)

152

246

340

372

340

246

152

Double Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(7-13)

152

246

404

439

404

246

152

Double Room -

AL

2Ad+1ch(0-1)

122

183

253

275

253

183

122

Double Room -

AL

2Ad+1ch(2-6)

122

183

253

275

253

183

122

Double Room -

AL

2Ad+1ch(7-13)

122

183

316

344

316

183

122

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)

122

183

253

275

253

183

122

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-6)

122

183

253

275

253

183

122

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)(7-13)

122

183

316

344

316

183

122

Double Room -

AL

2Ad+2ch(2-6)

152

227

316

344

316

227

152

Double Room -

AL

2Ad+2ch(2-6)(7-13)

152

227

316

344

316

227

152

Double Room -

AL

2Ad+2ch(7-13)

152

227

378

413

378

227

152

Double Superior -

AL

2Ad

137

207

290

318

290

207

137

Double Superior -

AL

2Ad+1ad

170

279

392

429

392

279

170

Double Superior -

AL

2Ad+1ch(0-1)

137

207

290

318

290

207

137

Double Superior -

AL

2Ad+1ch(2-6)

137

207

290

318

290

207

137

Double Superior -

AL

2Ad+1ch(7-13)

137

207

363

397

363

207

137

Promo Room -

AL

2Ad

112

168

233

254

233

168

112

Promo Room -

AL

2Ad+1ad

139

226

314

342

314

226

139

Promo Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

139

226

314

342

314

226

139

Promo Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(2-6)

139

226

314

342

314

226

139

Promo Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(7-13)

139

226

372

405

372

226

139

Promo Room -

AL

2Ad+1ch(0-1)

112

168

233

254

233

168

112

Promo Room -

AL

2Ad+1ch(2-6)

112

168

233

254

233

168

112

Promo Room -

AL

2Ad+1ch(7-13)

112

168

290

316

290

168

112

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)

112

168

233

254

233

168

112

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-6)

112

168

233

254

233

168

112

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)(7-13)

112

168

290

316

290

168

112

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(2-6)

139

209

290

316

290

209

139

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(2-6)(7-13)

139

209

290

316

290

209

139

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(7-13)

139

209

348

379

348

209

139

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1/ 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD