Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

НЕА ФЛОГИТА - Вила Maria

Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартманпростран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC,LCD -TV со Тотал ТV ,клима (вклучена во цената), и две пространи тераси.

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Термини

1/4 Апартман

Бр. ноќевања

23.05.2020 – 30.05.2020

ПРОМО 69

7*

30.05.2020 – 06.06.2020

99.00€

7*

06.06.2020 – 13.06.2020

149.00€

7*

13.06.2020 – 20.06.2020

169.00€

7*

20.06.2020 – 27.06.2020

199.00€

7*

27.06.2020 – 04.07.2020

420.00€

7

04.07.2020 – 11.07.2020

440.00€

7

11.07.2020 – 18.07.2020

480.00€

7

18.07.2020 – 25.07.2020

480.00€

7

25.07.2020 – 01.08.2020

480.00€

7

01.08.2020 – 08.08.2020

480.00€

7

08.08.2020 – 15.08.2020

480.00€

7

15.08.2020 – 22.08.2020

460.00€

7

22.08.2020 – 29.08.2020

420.00€

7

29.08.2020 – 05.09.2020

189.00€

7*

05.09.2020 – 12.09.2020

169.00€

7*

12.09.2020 – 19.09.2020

149.00€

7*

19.09.2020 – 26.09.2020

89.00€

7*

· Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € - 1€ по соба на ден (задолжителна доплата во агенција)

Услови под кои важи аранжманот
· Цените во табелите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
· Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (Трето , четврто ,петои и шесто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).
· Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
· Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
· За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkasikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.ferijalkasikov.com.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
- За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
- За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
- Деца до 2 години бесплатно, без седиште
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијатаи на самата агенција.


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Вила „Мариа“

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD