Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Lesse Hotel / 4 stars (A) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба: на крај на Ханиоти, на 100 метри од плажa.

Сместување: двокреветни и фамилијарни, клима, ТВ, фрижидер,телефон, сеф, балкон,фен,чајна кујна.

Содржина: ресторан, бар , 3 базена, кафетерија

Услуга: ноќевање со појадок

Плажа: песочна

Спорт и забава: 3 базена и детски базен, билјард, детско катче.

74 Standard Doubles (~30-35 m2), 14 Junior Suites (~40-45 m2) & Suites Family (~60 m2)

Minimum Stay Nights

5

5

5

5

5

5

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

27.04.20-31.05.20

01.06.20-30.06.20

01.07.20-31.07.20

01.08.20-20.08.20

21.08.20-31.08.20

01.09.20-30.09.20

01.10.20-30.10.20

Single Room -

BB

1Ad

50

62

97

114

114

58

50

Single Room -

BB

1Ad+1ch(0-1)

50

62

97

114

114

58

50

Double Room -

BB

2Ad

50

83

105

122

122

78

50

Double Room -

BB

2Ad+1ad

68

112

142

163

163

105

68

Double Room -

BB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

68

112

142

163

163

105

68

Double Room -

BB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

68

112

142

163

163

105

68

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-1)

50

83

105

122

122

78

50

Double Room -

BB

2Ad+1ch(2-11)

50

83

105

122

122

78

50

Double Room -

BB

2Ad+2ch(0-1)

50

83

105

122

122

78

50

Double Room -

BB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

50

83

105

122

122

78

50

Double Room -

BB

2Ad+2ch(2-11)

64

103

132

152

152

97

64

Junior Suite -

BB

2Ad

103

132

168

168

168

132

103

Junior Suite -

BB

2Ad+1ad

103

132

168

168

168

132

103

Suite Family -

BB

2Ad

137

159

239

239

239

159

137

Suite Family -

BB

2Ad+1ad

137

159

239

239

239

159

137

Suite Family -

BB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

137

159

239

239

239

159

137

Suite Family -

BB

2Ad+1ad+2ch(0-11)

137

159

239

239

239

159

137

Suite Family -

BB

2Ad+1ch(0-11)

137

159

239

239

239

159

137

Suite Family -

BB

2Ad+2ad

137

159

239

239

239

159

137

Suite Family -

BB

2Ad+2ad+1ch(0-11)

137

159

239

239

239

159

137

Suite Family -

BB

2Ad+2ch(0-11)

137

159

239

239

239

159

137

Single Room -

HB

1Ad

63

67

107

126

126

65

63

Single Room -

HB

1Ad+1ch(0-1)

63

67

107

126

126

65

63

Double Room -

HB

2Ad

63

96

119

137

137

92

63

Double Room -

HB

2Ad+1ad

84

129

160

185

185

124

84

Double Room -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

84

129

160

185

185

124

84

Double Room -

HB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

84

129

160

185

185

124

84

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

63

96

119

137

137

92

63

Double Room -

HB

2Ad+1ch(2-11)

63

96

119

137

137

92

63

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)

63

96

119

137

137

92

63

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

63

96

119

137

137

92

63

Double Room -

HB

2Ad+2ch(2-11)

77

120

148

170

170

114

77

Junior Suite -

HB

2Ad

114

143

183

183

183

143

114

Junior Suite -

HB

2Ad+1ad

114

143

183

183

183

143

114

Suite Family -

HB

2Ad

159

183

267

267

267

183

159

Suite Family -

HB

2Ad+1ad

159

183

267

267

267

183

159

Suite Family -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

159

183

267

267

267

183

159

Suite Family -

HB

2Ad+1ad+2ch(0-11)

159

183

267

267

267

183

159

Suite Family -

HB

2Ad+1ch(0-11)

159

183

267

267

267

183

159

Suite Family -

HB

2Ad+2ad

159

183

267

267

267

183

159

Suite Family -

HB

2Ad+2ad+1ch(0-11)

159

183

267

267

267

183

159

Suite Family -

HB

2Ad+2ch(0-11)

159

183

267

267

267

183

159

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD