Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Aristotelis Hotel / 2 stars (C) / Fourka / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Локација: Фурка на 150м од песочна плажа

Капацитет: 42 соби

Услуга: ноќевање со појадок

Хотелски содржини: интернет ,базен, бар, квалитетна услуга

Опременост на собите: мини кујна, балкон, бања, клима, мини бар, сеф, телефон, ТВ -САТ

Singles (~20 m2), Doubles (~24 m2), Triples (~24 m2).

Minimum Stay Nights

3

3

3

5

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

20.05.20-10.06.20

11.06.20-30.06.20

01.07.20-18.07.20

19.07.20-25.08.20

26.08.20-08.09.20

09.09.20-22.09.20

23.09.20-30.09.20

Single Room -

BB

1Ad

49

57

66

86

66

57

49

Double Room -

BB

2Ad

55

67

75

86

75

67

55

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-1)

55

67

75

86

75

67

55

Triple Room -

BB

3Ad

74

89

99

115

99

89

74

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD