Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ЗАКИНТОС – ЛАГАНАС

Вила GIATRAS

Закинтос е еден од најубавите острови на јонско море. Изобилува со места кои треба да ги посетите, долги и чисти песочни плажи, скриени заливи со високи карпи, мали и интересни острови. Навечер има богат ноќен живот со премногу кафичи, барови и ноќни клубови. Препорачано за млади и авантуристи кои преферираат активен одмор.


Вила GIATRAS се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето),
едно од најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте.
Плажа
40 метри од градската песочна плажа.
Опис на објектот
Во студијата: кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, безжичен интернет (бесплатно) и клима (доплата 5€ на ден).
1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен)
1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)

Цените се по лице за пакет: превоз+сместување

период

ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

13.06 – 21.06

7

155 €

143 €

20.06 – 28.06

7

165 €

153 €

27.06 – 05.07

7

185 €

170 €

04.07 – 12.07

7

205 €

190 €

11.07 – 19.07

7

225 €

206 €

18.07 – 26.07

7

235 €

216 €

25.07 – 02.08

7

235 €

216 €

01.08 – 09.08

7

235 €

216 €

08.08 – 16.08

7

235 €

216 €

15.08 – 23.08

7

225 €

210 €

22.08 – 30.08

7

195 €

180 €

29.08 – 06.09

7

155 €

143 €

05.09 – 13.09

7

125 €

116 €

12.09 – 20.09

7

110 €

105 €

19.09 – 27.09

7

100 €

90 €

26.09 – 04.09

7

90 €

80 €

НАПОМЕНА:
· Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден !
· Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
· Безжичен интернет вклучен во цената.
· Доплата за клима уред 5€ на ден
· Во цената Е вклучен превоз.
· Деца од 2-11.99 год на дополнително легло – плаќаат само превоз од 50€)
· Доплата за користење клима уред 5€ дневно (се плаќа во објектот).
· Попуст за сопствен превоз 40€ по лице

Време на поаѓање од Скопје за Закинтос :
18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа Мак Оил, мотел Македонија) трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес (доплата)
19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река)
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Лук Оил)
21:30 h Битола (Пред спортска Сала)
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – трансфер до Битола (доплата)
20:00 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – трансфер до Битола (доплата)
20:15 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – трансфер до Битола (доплата)
21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола (доплата)

Доплати по лице:
Доплата за трансфер од Штип до Велес 10€
Доплата за трансфер од Струга до Битола 5€
Доплата за трансфер од Кичево до Битола 5€
Доплата за трансфер од Охрид до Битола 5€
Доплата за трансфер од Ресен до Битола 5€

Релациите како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
· Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
· Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж

Услови:

  • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
  • Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител
  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  • Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,Последниот ден напуштање на студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
  • Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Вила GIATRAS
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD