Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Porto Galini Seaside Resort & Spa / 4 stars (A) / Nikiana / isl. Lefkada
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Регионот Никиана, 4 км од Нидри, 10 км од Лефкада
Исклучителна природна убавина, зелени ридови и кристално чисто море.
Удобни соби, 3 ресторани, 2 барови, 2 отворени базени, 2 затворени базени,
3 детски базени, Спа, конференциска сала, детски клуб, 3 тениски игралишта, квалитетна услуга.
Услуга: ноќевање со појадок/ полупансион
Вкупно 135 соби: Standatd Rooms GV/SSV (~25 m2), Superior Rooms (~30 m2), Single Deluxe (~20 m2), Family Suites (~45 m2), Suite Side Sea View
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

5

7

7

7

7

7

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

02.05.20-31.05.20

01.06.20-20.06.20

21.06.20-15.07.20

16.07.20-25.08.20

26.08.20-09.09.20

10.09.20-23.09.20

24.09.20-14.10.20

Single Room - Classic

BB

1Ad

60

82

126

168

126

82

60

Double Classic -

BB

2Ad

73

108

150

192

150

108

73

Double Classic -

BB

2Ad+1ad

99

135

177

218

177

135

99

Double Classic -

BB

2Ad+1ch(0-3)

73

108

150

192

150

108

73

Double Classic -

BB

2Ad+1ch(4-11)

85

120

163

204

163

120

85

Double Superior -

BB

2Ad

85

120

168

210

168

120

85

Double Superior -

BB

2Ad+1ad

110

147

195

236

195

147

110

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(0-3)

85

120

168

210

168

120

85

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(4-11)

96

133

180

222

180

133

96

Double Classic -

HB

2Ad

106

142

184

225

184

142

106

Double Classic -

HB

2Ad+1ad

149

185

227

268

227

185

149

Double Classic -

HB

2Ad+1ch(0-3)

106

142

184

225

184

142

106

Double Classic -

HB

2Ad+1ch(4-11)

128

164

206

247

206

164

128

Double Superior -

HB

2Ad

118

154

202

244

202

154

118

Double Superior -

HB

2Ad+1ad

160

197

245

286

245

197

160

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(0-3)

118

154

202

244

202

154

118

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(4-11)

139

176

224

265

224

176

139

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD