Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

СИВИРИ - Апартмани САРИЗАС

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/3+1 и 1/4+1 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнска опрема), тоалет, балкон од кој се гледа прекрасното зајдисонце.

15 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 01.02.2019, 10 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 01.04.2019

Саризас

апартман

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМ.

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/3 + 1

55

промо

85

110

135

160

300

330

345

345

345

345

330

300

140

120

95

70

1/4 + 1

55

промо

90

115

140

165

310

350

370

370

370

370

360

310

145

125

100

75

Напомени и услови:

· Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 по соба на ден (задолжителна доплата во агенција)
· Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).
· За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур
· За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур
· При сместување во апартманите 1/3+1 и 1/4+1 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
· Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 10 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
· Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:
· од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
· од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)
· Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)
· Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)
· Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)
· Поаѓање од Сивири во 14:00 ч.

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


·
Апартмани "САРИЗАС"

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD