Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Aristoteles Holiday Resort & SPA / 4 stars (A) / Ouranoupolis / Chalkidiki-Mount Athos

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации

Локација : 3км од Уранополис, 110км од Солун. Хотелот е на 150-50 м од плажа

Kапацитет : 235 соби

Услуга: All Inclusive (се вклучено)

Хотелски Содржини : ресторан, таверна, бар (маин бар, поол бар), диско клуб, фитнес центар, турска бања, сауна, џакузи,

мини маркет, мини клуб, детско игралиште,ТВ сала, спортски терени (тенис, кошарка,одбојка, мини аква парк, спортови на вода

Опременост на собите : бања, клима уред, ТВ, радио и телефон.

Minimum Stay Nights

1

3

3

3

3

3

3

3

3

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

10.05.20-22.05.20

23.05.20-30.05.20

31.05.20-06.06.20

07.06.20-28.06.20

29.06.20-21.07.20

22.07.20-24.08.20

25.08.20-01.09.20

02.09.20-14.09.20

15.09.20-26.09.20

27.09.20-15.10.20

Double Room - Garden View

AL

2Ad

120

134

149

163

178

214

178

149

134

120

Double Room for Sgl -

AL

1Ad

123

128

149

162

177

214

177

149

134

123

Double Room for Sgl -

AL

1Ad+1ch(0-2)

123

128

149

162

177

214

177

149

134

123

Double Room for Sgl -

AL

1Ad+1ch(3-12)

123

128

149

162

177

214

177

149

134

123

Double Superior 4 pax -

AL

2Ad+2ch(0-2)

129

152

172

185

196

232

196

172

152

129

Double Superior 4 pax -

AL

2Ad+2ch(0-2)(3-12)

136

159

180

195

206

244

206

180

159

136

Double Superior 4 pax -

AL

2Ad+2ch(3-12)

168

197

224

240

255

302

255

224

197

168

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+1ad

178

226

256

277

292

340

292

256

226

178

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+1ad+1ch(0-2)

178

226

256

277

292

340

292

256

226

178

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+1ad+1ch(3-12)

178

226

256

277

292

340

292

256

226

178

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+1ch(0-2)

132

167

189

205

216

252

216

189

167

132

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+1ch(3-12)

132

167

189

205

216

252

216

189

167

132

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+2ch(0-2)

132

167

189

205

216

252

216

189

167

132

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+2ch(0-2)(3-12)

132

167

189

205

216

252

216

189

167

132

Family 2 Rooms -

AL

2Ad+2ch(3-12)

165

209

237

256

270

315

270

237

209

165

Double Room - Sea View

AL

2Ad

123

140

158

169

185

223

185

158

140

123

Double Room 3 pax - Sea View

AL

2Ad+1ch(0-2)

125

140

158

169

185

223

185

158

140

125

Double Room 3 pax - Sea View

AL

2Ad+1ch(3-12)

140

158

178

190

208

250

208

178

158

140

Double Superior - Sea View

AL

2Ad

127

152

172

185

196

232

196

172

152

127

Double Superior - Sea View

AL

2Ad+1ch(0-2)

127

152

172

185

196

232

196

172

152

127

Double Superior - Sea View

AL

2Ad+1ch(3-12)

144

170

194

208

220

260

220

194

170

144

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD