Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

Хотел Скампа 3* Драч


Хотелот се наоѓа во хотелскиот комплекс ПЛАЖ на оддалеченост од 7 км. oд градот Драч,на 100 м оддалеченост од плажа. Хотелот располага со лоби, надворешен базен, бар покрај базен.... Сите соби се климатизирани и со балкон.

Термин

Ноќевање со појадок

Полупансион

01.07-31.08.2020

20 €

27 €

01.09-30.09.2020

16 €

23 €

Цените на превозот Скопје – Драч – Скопје изнесува:

ВОЗРАСНИ: 25 € / Деца од 2 до 12 години: 20€

Деца до 2 години: БЕСПЛАТНО(не користи седиште)

Напомени и услови:

· Цените се однесуваат по лице од ден на база ноќевање со појадок или полупансион
· Бесплатно користење на базенот
· Вклучени чадори на плажа во цената
· За деца од 0 – 6 год. бесплатно
· За деца од 4– 11 год – 35 % попуст од редовната цена
· Доплата за еднокреветна соба 50% од редовната цена
· Во цената вклучено е користење на клима уредот
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD