Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

НЕА ФОКЕА - Вила Fani

Вила Фани се наоѓа на околу 60 метри од плажата на идиличното место Неа Фокеа, на првиот крак Касандра од полуостровот Халкидики во Грција. Истата располага со двокреветни, трокреветни студија и четворокреветни апартмани со широки комплетно опремени кујни (микробранова печка, рингли, ...), тоалет, клима уред (користење со доплата) и тераси со поглед кон море. Исто така вилата на своите гости им нуди и бесплатен WIFI интернет пристап. Во непосредна близина на објектот секое утро локалните рибари нудат свежа риба. Вилата поседува и свој двор, во кој на гостите на располагање им стои скара со летниковец. Вилата, која се наоѓа во непосредна близина на прекрасната плажа, ја препорачуваме како место за релаксиран одмор .

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
претпродажбата важи за целосна уплата до 06.05.2019

Термини

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

28.07

Студио (мин.2 лица)

119 €

134 €

154 €

169 €

174 €

194 €

199 €

199 €

109 €

124 €

144 €

159 €

164 €

184 €

189 €

189 €

Апартман (мин.4 лица)

84 €

92 €

102 €

84 €

114 €

127 €

129 €

129 €

74 €

82 €

92 €

74 €

104 €

117 €

119 €

119 €

Термини

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

22.09

Студио (мин.2 лица)

199 €

189 €

174 €

144 €

114 €

104 €

84 €

69 €

189 €

179 €

164 €

134 €

104 €

94 €

74 €

59 €

Апартман (мин.4 лица)

129 €

124 €

117 €

99 €

79 €

74 €

64 €

52 €

119 €

114 €

107 €

89 €

69 €

64 €

54 €

42 €


Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден
- можност за користење клима за 7 ноќи - 20 еур ( уплата во агенција ), на лице место 5 еур по ден

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
04:30 Кочани - автобуска станица
05:00 Скопје - пред агенцијата
05:00 Штип - пред новата пошта
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

28.07

1/2 Студио

198 €

228 €

268 €

298 €

308 €

338 €

348 €

348 €

178 €

208 €

248 €

278 €

288 €

318 €

328 €

328 €

1/3 Студио

218 €

248 €

288 €

318 €

328 €

358 €

368 €

368 €

198 €

228 €

268 €

298 €

308 €

338 €

348 €

348 €

1/4 Апартман

238 €

268 €

308 €

338 €

358 €

388 €

398 €

398 €

218 €

248 €

288 €

318 €

338 €

368 €

378 €

378 €

Термини

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

22.09

1/2 Студио

348 €

328 €

298 €

248 €

188 €

168 €

138 €

108 €

328 €

308 €

278 €

228 €

168 €

148 €

118 €

88 €

1/3 Студио

368 €

348 €

318 €

268 €

198 €

178 €

148 €

118 €

348 €

328 €

298 €

248 €

178 €

158 €

128 €

98 €

1/4 Апартман

398 €

378 €

348 €

298 €

218 €

198 €

158 €

128 €

378 €

358 €

328 €

278 €

198 €

178 €

138 €

108 €

Во цената не е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМВила FANI

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD