Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

КАЛИТЕА - вила JOANA


Вила Јоана или поранешно - Студио "Stavros" се наоѓа наспроти хотелот Maya Bay, оддалечени околу 300 метри од прекрасната песочна плажа во Калитеа. Објектот е нова градба и се состои од студија кои располагаат со мини-кујна со сопствен прибор, TВ, клима уред (се доплаќа), купатило и пространи тераси за уживање во летните вечери.
Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, кујната е во одделна просторија.

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термин

17.05

24.05

31.05

07.06

14.06

21.06

28.06

05.07

12.07

19.07

Студио (мин. 2 лица)

69 €

74 €

89 €

99 €

129 €

139 €

154 €

174 €

189 €

204 €

55 €

60 €

74 €

84 €

112 €

121 €

135 €

154 €

168 €

182 €

Студио (мин. 3 лица)

59 €

63 €

74 €

83 €

103 €

109 €

119 €

133 €

144 €

154 €

46 €

50 €

60 €

68 €

87 €

93 €

103 €

115 €

126 €

136 €

Термин

26.07

02.08

09.08

16.08

23.08

30.08

06.09

13.09

20.09

Студио (мин. 2 лица)

204 €

204 €

204 €

184 €

164 €

144 €

119 €

89 €

69 €

182 €

182 €

182 €

164 €

145 €

126 €

102 €

74 €

55 €

Студио (мин. 3 лица)

154 €

154 €

154 €

141 €

126 €

111 €

94 €

71 €

58 €

136 €

136 €

136 €

123 €

109 €

95 €

79 €

57 €

45 €


Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:

- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
04:30 Кочани - автобуска станица
05:00 Скопје - пред агенцијата
05:00 Штип - пред новата пошта
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 04.04.2020

Термини

17.05

24.05

31.05

07.06

14.06

21.06

28.06

05.07

12.07

19.07

1/2 Студио

98 €

108 €

138 €

158 €

218 €

138 €

268 €

308 €

328 €

358 €

73 €

83 €

111 €

130 €

186 €

205 €

233 €

271 €

290 €

318 €

1/3 Студио

108 €

118 €

153 €

178 €

238 €

258 €

288 €

328 €

348 €

378 €

83 €

92 €

125 €

149 €

205 €

224 €

252 €

290 €

308 €

337 €

Термини

26.07

02.08

09.08

16.08

23.08

30.08

06.09

13.09

20.09

1/2 Студио

358 €

358 €

358 €

318 €

288 €

248 €

198 €

148 €

108 €

318 €

318 €

318 €

280 €

252 €

214 €

167 €

120 €

83 €

1/3 Студио

378 €

378 €

378 €

338 €

308 €

263 €

213 €

158 €

118 €

337 €

337 €

337 €

299 €

271 €

228 €

181 €

130 €

92 €

Во цената не е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. - Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМВила „JOANA“
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD