Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

САРИМСАКЛИ


Хотел Sezer

Хотелот SEZER 3* се наоѓа во Саримсакли на самата плажа и на одалеченост од 7 км. од Ајвалик. Хотелот располага со вкупно 54 соби и 8 апартмани.

термин

HB

01.06-30.06.2019

21 €

01.07-10.07.2019

26 €

11.07-20.08.2019

32 €

21.08-31.08.2019

29 €

01.09-16.09.2019

21 €

17.09-30.09.2019

17 €

 • Цените се дадени на база полупансион ( ноќевање со појадок и вечера) по лице .
 • Дете од 0-5,99 г. - бесплатно , второ дете 50% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г.- 50 % попуст.
 • Напомена: Климата е вклучена во цената.


Хотел Buyuk Berk

Хотелот BUYUK BERK 4* се наоѓа во Саримсакли на одалеченост од околу 50м . од плажата и 7км. од Ајвалик. Хотелот располага со вкупно 180 соби.

Термин

HB

ALL

01.05 - 24.05.2019

19 €

/

25.05-04.06.2019

20 €

30 €

05.06-09.06.2019

38 €

45€

10.06-14.06.2019

21 €

33 €

15.06-20.06.2019

30 €

37 €

21.06-28.06.2019

33 €

39 €

29.06-12.07.2019

35 €

43 €

13.07-18.07.2019

43 €

50 €

19.07-09.08.2019

/

58 €

10.08-16.08.2019

/

68 €

17.08-24.08.2019

43 €

50 €

25.08-30.08.2019

37 €

43 €

31.08-06.09.2019

35 €

42 €

07.09-13.09.2019

30 €

38 €

14.09-20.09.2019

25 €

33 €

21.09-04.10.2019

17 €

30 €

 • Цените се дадени на база на полупансион (HB) или се вклучено, ( АIl inclusive ) по лице .
 • Дете од 0-5,99 г. - бесплатно , второ дете 50% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г.- 50 % попуст.
 • Фамилијарна соба минимум 4 платежни лица.
 • Напомена : Климата е вклучена во цената .


Хотел Grand Milano

Хотелот GRAND MILANO 3* се наоѓа во Ајвалик на околу 50м. од плажа. Хотелот располага со вкупно 70 соби.

термин

HB

01.05 – 02.06 .2019

20 €

03.06-06.06.2019

33€

07.06-30.06.2019

21€

01.07-09.07.2019

30€

10.07.-09.08.2019

35€

10.08-15.08.2019

38€

16.08-25.08.2019

35€

26.08-31.08.2019

29€

01.09-15.09.2019

22€

16.09-30.09.2019

20 €

 • Цените се дадени на база полупансион ( ноќевање со појадок и вечера) по лице .
 • Дете од 0-5,99 г. - бесплатно , второ дете 50% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г.- 50 % попуст.
 • Попустете за деца важат во присуство на двајца возрасни.
 • Фамилијарна соба,минимум 4 платежни лица.


Хотел Olivera

Hotel Оlivera 3* - се наоѓа на 7 километри од центарот на Ајвалик. Хотелот се наоѓа на плажа и има сопствен дел на плажата,лежалките и чадорите се бесплатни за кпристење за гостите на хотелт.Хотелот има отворен базен,со дел за деца,бар,лоби,терен за одбојка, пинг понг,дискотека,ресторан со интернационална и домашна кујна.Wi-Fi достапно во во лобито на хотелот и е бесплатно. Сите соби имаат сопствено купатило,ТВ,клима-вклучена во цената,и балкон.

термин

HB

ALL

12.05-31.05.2019

21 €

32 €

01.06-07.06.2019

/

50 €

08.06-14.06.2019

25 €

33 €

15.06-21.06.2019

30 €

37 €

22.06-28.06.2019

33 €

39 €

29.06-05.07.2019

/

45 €

06.07-12.07.2019

/

48 €

13.07-23.08.2019

/

63 €

24.08-30.08.2019

/

48 €

31.08-06.09.2019

/

45 €

07.09-13.09.2019

/

42 €

14.09-20.09.2019

28 €

34 €

 • Цените се дадени на база полупансион ( ноќевање со појадок и вечера) или се вклучено по лице
 • .Цените се однесуваат на соби без поглед на море,со поглед на море се доплаќа.
 • Дете од 0-5,99 г. - бесплатно , второ дете од 3-11,99 г. 50% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г.- 50 % попуст.


Хотел Musho

Нов хотел ,се наоѓа на плажа,на околу 500 м од центарот на градот. Има 164 соби (1/2,1/2+1,1/3,1/3+1 ).Во собите има централна клима,мини бар,ТВ,балкон. Хотелот има отворен и затворен базен,сауна,турска бања.

термин

HB

ALL

25.05-03.06.2019

/

43 €

04.06-09.06.2019

/

82 €

10.06-20.06.2019

/

45 €

21.06-30.06.2019

/

46€

01.07-11.07.2019

/

63 €

12.07-08.08.2019

/

69 €

09.08-15.08.2019

/

82 €

16.08-24.08.2019

/

69 €

25.08-07.09.2019

/

56 €

08.09-21.09.2019

/

46 €

22.09-27.09.2019

/

43 €

28.09-11.10.2019

29 €

/

 • Цените се дадени на база полупансион ( ноќевање со појадок и вечера) или се вклучено по лице
 • Цените се однесуваат на соби без поглед на море.
 • Дете од 0-5,99 г. - бесплатно , второ дете од 0-5,99 г. 50% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г.- 50 % попуст.,второ дете од 3-11,99 50 % попуст.
 • Фамилијарна соба,минимум 4 платежни лица.

 

Хотел Urgenc

Hotelot ÜRGENÇ - се наоѓа на 800м. Од Çinar-a i Amphore. Хотелот располага со 52 соби( 1/2 İ 1/3), ресторан, (затворен и отворен дел),базен, бар на базен. Секоја од собите има Балкон, клима, ТВ. Плажата се наоѓа на 200м.

термин

HB

15.05-02.06.2019

17 €

03.06-06.06.2019

25 €

07.06-18.06.2019

17 €

19.06-30.06.2019

20 €

01.07-09.08.2019

25 €

10.08-14.08.2019

30 €

15.08-05.09.2019

20 €

06.09-30.09.2019

17 €

 • Цените се дадени на база полупансион ( ноќевање со појадок и вечера) по лице .
 • Дете од 0-5,99 г. - бесплатно , второ дете 50% попуст.
 • Дете од 6-11,99 г.- 50 % попуст.
 • Попустите за деца важат во присуство на двајца возрасни.

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТM 

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD