Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Toroni Blue Sea Hotel / 4 stars (A) / Toroni / Chalkidiki-Sithonia
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.
Положба: се наоѓа на Ситониа, во Торони
Сместување: 85 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар.
Собите се поделени во главна зграда New Wing (реновирани соби) и депанданс Old Wing (студио соби - стандард).
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар на плажа, паркинг…
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен со дел за деца, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал, турска бања, масажа, џакузи, сауна…

Minimum Stay Nights

2

2

3

3

3

2

2

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

05.04.20-19.05.20

20.05.20-12.06.20

13.06.20-27.06.20

28.06.20-10.07.20

11.07.20-25.08.20

26.08.20-10.09.20

11.09.20-25.09.20

26.09.20-31.10.20

Double Economy - Ground

HB

2Ad

47

60

109

123

154

123

109

47

Double Economy - Ground

HB

2Ad+1ad

64

82

148

166

208

166

148

64

Double Economy - Ground

HB

2Ad+1ad+1ch(0-5)

64

82

148

166

208

166

148

64

Double Economy - Ground

HB

2Ad+1ad+1ch(6-11)

76

97

175

196

246

196

175

76

Double Economy - Ground

HB

2Ad+1ch(0-5)

47

60

109

123

154

123

109

47

Double Economy - Ground

HB

2Ad+1ch(6-11)

59

76

137

154

193

154

137

59

Double Economy - Ground

HB

2Ad+2ch(0-5)

47

60

109

123

154

123

109

47

Double Economy - Ground

HB

2Ad+2ch(0-5)(6-11)

59

76

137

154

193

154

137

59

Double Economy - Ground

HB

2Ad+2ch(6-11)

70

90

164

184

230

184

164

70

Double Superior for Sgl -

HB

1Ad

39

49

86

96

119

96

86

39

Double Superior for Sgl -

HB

1Ad+1ch(0-5)

39

49

86

96

119

96

86

39

Double Economy for Sgl -

HB

1Ad

36

46

83

93

116

93

83

36

Double Economy for Sgl -

HB

1Ad+1ch(0-5)

36

46

83

93

116

93

83

36

Double Superior -

HB

2Ad

52

65

114

127

158

127

114

52

Double Superior -

HB

2Ad+1ad

70

88

154

172

214

172

154

70

Double Superior -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-5)

70

88

154

172

214

172

154

70

Double Superior -

HB

2Ad+1ad+1ch(6-11)

83

104

183

204

254

204

183

83

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(0-5)

52

65

114

127

158

127

114

52

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(6-11)

65

82

143

159

198

159

143

65

Double Superior -

HB

2Ad+2ch(0-5)

52

65

114

127

158

127

114

52

Double Superior -

HB

2Ad+2ch(0-5)(6-11)

65

82

143

159

198

159

143

65

Double Superior -

HB

2Ad+2ch(6-11)

77

97

170

190

237

190

170

77

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1/ 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD