Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

СОНЧЕВ БРЕГ

хотел VICTORIA PALACE 5*

Тип соба

поглед

капацитет

услуга

11.06-25.06

31.08-10.09

26.06-11.07

23.08-30.08

12.07-22.08

Двокреветна соба без балкон

парк

2+0

AL

42

51

55

Двокреветна соба

парк

2+2/3

AL

44

55

58

Двокреветна соба

море

2+2/3

AL

46

56

60

Мезонет

море

2+2/3

AL

46

56

60

Студио

море

2+2/3

AL

48

58

62

Двокреветна соба без балкон

парк

2+0

BB

29

38

42

Двокреветна соба

парк

2+2/3

BB

31

41

45

Двокреветна соба

море

2+2/3

BB

33

43

47

Студио

море

2+2/3

BB

35

45

49

Двокреветна соба без балкон

парк

2+0

HB

34

43

47

Двокреветна соба

парк

2+2/3

HB

36

46

50

Двокреветна соба

море

2+2/3

HB

38

48

52

Студио

море

2+2/3

HB

40

50

54

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на база на одбраната услуга

Напомени:

 • Деца до 4.99 год се сместуваат бесплатно
 • Прво дете од 5-11.99 год сместено на дополнително легло со 2 возрасни е бесплатно, второ дете плаќа 50% од цената
 • Трето дете од 5-11.99 год сместено на дополнително легло во студио плаќа 50% од цената
 • Возрасен на дополнително легло има 20% попуст од цената
 • Еден возрасен со 1 или 2 деца до 4.99 год или со едно дете од 5-11.99 год , детето 50% од цената на двокреветната соба
 • Еден возрасен и 2 деца од 5-11.99 год, и двете деца плаќаат по 50% од цената

Доплати:

 • Паркинг- 6 евра од ден

Цените се изразени во евра по лице од денхотел
CHAIKA BEACH RESORT 4*

Тип соба

поглед

капацитет

услуга

11.06-25.06

31.08-10.09

26.06-11.07

23.08-30.08

12.07-22.08

Двокреветна соба Metropol

парк

2+1/3

AL

38

46

50

Двокреветна соба Chaika/ Arcadia

парк

2+2/3

AL

41

49

52

Двокреветна соба Chaika

море

2+2/3

AL

44

52

56

Студио Chaika / Arcadis

парк

2+2/3+1

AL

43

51

55

Студио Chaika

море

2+2/3

AL

46

54

58

Апартман Metropol

парк

2+2/3

AL

46

54

58

Апартман Arcadia

парк

3+1/2+3

AL

46

54

58

Двокреветна соба Metropol

парк

2+1/3

BB

25

33

36

Двокреветна соба Chaika/ Arcadia

парк

2+2/3

BB

28

36

40

Двокреветна соба Chaika

море

2+2/3

BB

30

38

42

Студио Chaika / Arcadis

парк

2+2/3+1

BB

28

36

40

Студио Chaika

море

2+2/3

BB

33

41

45

Апартман Metropol

парк

2+2/3

BB

33

41

45

Апартман Arcadia

парк

3+1/2+3

BB

33

41

45

Двокреветна соба Metropol

парк

2+1/3

HB

30

38

42

Двокреветна соба Chaika/ Arcadia

парк

2+2/3

HB

33

41

45

Двокреветна соба Chaika

море

2+2/3

HB

36

44

48

Студио Chaika / Arcadis

парк

2+2/3+1

HB

35

43

47

Студио Chaika

море

2+2/3

HB

38

46

50

Апартман Metropol

парк

2+2/3

HB

38

46

50

Апартман Arcadia

парк

3+1/2+3

HB

38

46

50

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на база на одбраната услуга

Напомени:

 • Деца до 4.99 год се сместуваат бесплатно
 • Прво дете од 5-11.99 год сместено на дополнително легло со 2 возрасни е бесплатно, второ дете плаќа 50% од цената
 • Трето дете од 5-11.99 год сместено на дополнително легло во студио или апартман плаќа 50% од цената
 • Возрасен на дополнително легло има 20% попуст од цената
 • Еден возрасен со 1 или 2 деца до 4.99 год или со едно дете од 5-11.99 год , детето 50% од цената на двокреветната соба
 • Еден возрасен и 2 деца од 5-11.99 год, и двете деца плаќаат по 50% од цената

Доплати:

 • Паркинг- 6 евра од ден

Цените се изразени во евра по лице од денХОТЕЛ ФЕНИКС 4*

термин

09.06-06.07.19

18.08-07.09.19

07.07-17.08.19

од 08.09.19

цена по лице

1/2 соба

40,00€

46.50€

28,00€

 • Цените се по лице на ден на база на полупансион-доручек и вечера (шведска маса)
 • Детe од 2-11,99 год.со двајца возрасни кориси бесплатни услуги.
 • Дете од 2-11,99 год.на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Возрасен на допол. легло плаќа 80% од цената на аранжманот.
 • Доплата за 1/1 соба 15€ на ден.
 • Доплата за апартман 10€ на ден по лице
 • БОРАВИШНА ТАКСА - 1€ на ден по лице.ХОТЕЛ ПОМОРИЕ 3*

термин

09.06-06.07.19

18.08-07.09.19

07.07-17.08.2019

од 08.09.19

цена по лице

1/2 соба

37,50€

44,00€

30,50€

 • Цените се по лице на ден на база на All inclusive (се вклучено)
 • Детe од 2-11,99 год.со двајца возрасни користи бесплатни услуги.
 • Дете од 2-11,99 год.на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Возрасен на допол. легло плаќа 80% од цената на аранжманот.
 • Доплата за 1/1 соба 10 € на ден.
 • БОРАВИШНА ТАКСА - 1€ на ден по лицеХОТЕЛ ГЛОБУС 4*+

термин

09.06-06.07.19

18.08-07.09.19

07.07.-17.08.19

од 08.09.19

цена по лице

1/2 соба

45,00€

53,50€

31,00€

 • Цените се по лице на ден на база на полупансион доручек и вечера (шведска маса)
 • детe од 2-11,99 год.со двајца возрасни користи бесплатни услуги.
 • Дете од 2-11,99 год.на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Возрасен на допол. легло плаќа 80% од цената на аранжманот.Доплата за 1/1 соба 15€ на ден.
 • Доплата за апартман 10€ на ден по лице.
 • БОРАВИШНА ТАКСА - 1€ на ден по лице.

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD