Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Macedonian Sun Hotel / 3 stars (B) / Kalithea / Chalkidiki-Kassandra

Положба: Калитеа, Грција

Услуга: полупансион ( појадок и вечера) или All inc. (се вклучено)

Плажа: 400м од плажа

Спорт и забава: базен, детски клуб


Minimum Stay Nights

2

2

3

4

4

4

3

2

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

29.04.19-22.05.19

23.05.19-12.06.19

13.06.19-26.06.19

27.06.19-17.07.19

18.07.19-21.08.19

22.08.19-04.09.19

05.09.19-18.09.19

19.09.19-02.10.19

03.10.19-27.10.19

Double Room for Sgl -

HB

1Ad

40

59

79

94

105

94

79

59

40

Double Room -

HB

2Ad

51

75

99

117

135

117

99

75

51

Double Room -

HB

2Ad+1ch(2-11)

51

75

99

117

135

117

99

75

51

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)

51

75

99

117

135

117

99

75

51

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

51

75

99

117

135

117

99

75

51

Suite -

HB

2Ad

80

117

157

187

209

187

157

117

80

Suite -

HB

2Ad+1ch(0-1)

80

117

157

187

209

187

157

117

80

Double Room for Sgl -

AL

1Ad

52

73

94

110

124

110

94

73

52

Double Room -

AL

2Ad

75

104

130

150

172

150

130

104

75

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

83

111

138

159

182

159

138

111

83

Suite -

AL

2Ad

104

146

187

220

247

220

187

146

104


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD