Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Rema Hotel / 3 stars (B) / Vourvourou / Chalkidiki-Sithonia

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации

Положба:Сместено е на полуостровот Ситонија во Вурвуру, 12 км од Агиос Николаос, 110 км од аеродромот во Солун

Сместување:Хотелот поседува 42 соби: Double Rooms (~22,5 m2).

Во собите има клима, сателитска ТВ, сеф, Wi-Fi интернет, телефон, мини-фрижидер, тоалет, балкон.

Услуга ноќевање со појадок

Содржини: Мал хотел опкружен со многу зеленило само чекори од песочната плажа. Има удобни простории, ресторан, базен, салата за отворено.

Minimum Stay Nights

3

3

3

3

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

15.05.20-31.05.20

01.06.20-20.06.20

21.06.20-31.07.20

01.08.20-22.08.20

23.08.20-05.09.20

06.09.20-14.09.20

15.09.20-30.09.20

Double Room for Sgl -

BB

1Ad

46

57

114

126

114

80

57

Double Room -

BB

2Ad

46

57

114

126

114

80

57

Double Room -

BB

2Ad+1ad

64

75

132

143

132

97

75

Double Room -

BB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

64

75

132

143

132

97

75

Double Room -

BB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

64

75

132

143

132

97

75

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-1)

46

57

114

126

114

80

57

Double Room -

BB

2Ad+1ch(2-11)

46

57

114

126

114

80

57

Double Room -

BB

2Ad+2ch(0-1)

46

57

114

126

114

80

57

Double Room -

BB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

46

57

114

126

114

80

57

Double Room -

BB

2Ad+2ch(2-11)

56

68

125

136

125

90

68

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD