Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Akrathos Hotel / 4 stars (A) / Ouranoupolis / Chalkidiki-Mount Athos

Положба : се наоѓа на Атос во близина на 3 км од Уранополис, 125 км до Солун

Сместување: 276 соби и 36 свити. Собите се опремени со бања, балкон, ТВ, телефон, фрижидер.

Услуга: се вклучено ( појадок, ручек, вечера, ужина, алхохолни и безалхохолни домашни пијалоци)

Содржини: ресторан, бар покрај базен, ТВ сала, перална, мини маркет,паркинг...

Плажа: песочна плажа

Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, сала за кошарка, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал...


Minimum Stay Nights

1

1

5

5

5

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

25.04.19-30.04.19

01.05.19-31.05.19

01.06.19-03.07.19

04.07.19-22.08.19

23.08.19-30.09.19

01.10.19-16.10.19

Suite Family - Executive

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

218

218

294

375

294

218

Suite Family - Executive

AL

2Ad+1ad+1ch(2-12)

218

218

294

375

294

218

Suite Family - Executive

AL

2Ad+2ad

234

234

316

414

316

234

Single Room -

AL

1Ad

82

82

120

185

120

82

Double Room -

AL

2Ad

98

98

164

218

164

98

Double Room -

AL

2Ad+1ad

133

133

221

294

221

133

Double Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

133

133

221

294

221

133

Double Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(2-12)

133

133

221

294

221

133

Double Room -

AL

2Ad+1ch(0-1)

98

98

164

218

164

98

Double Room -

AL

2Ad+1ch(2-12)

98

98

164

218

164

98

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)

98

98

164

218

164

98

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-12)

98

98

164

218

164

98

Double Room -

AL

2Ad+2ch(2-12)

123

123

205

272

205

123

Suite Loft Luxury -

AL

2Ad

229

229

305

392

305

229

Suite Loft Luxury -

AL

2Ad+1ch(0-5)

229

229

305

392

305

229

Suite Loft Luxury -

AL

2Ad+2ch(0-5)

229

229

305

392

305

229


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD