Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]


Hanioti Melathron / 4 stars (A) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба: се наоѓа во Ханиоти.
Капацитет : Хотелските соби се опремени со ТВ, фрижидер, клима, балкон.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелска содржина: Ресторан, отворен базен.
Плажа: 150 м од плажа.
Спорт и забава: надворешен базен.
Singles (~18 m2), Doubles Eco Ground Floor (~18 m2), Doubles Superior (~20 m2), Junior Suites PV/GV (~25 m2), Suites (~35 m2).

Minimum Stay Nights

3

3

3

5

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

27.04.21-31.05.21

01.06.21-15.06.21

16.06.21-15.07.21

16.07.21-23.08.21

24.08.21-18.09.21

19.09.21-26.09.21

27.09.21-20.10.21

Double Economy - Ground Floor

BB

2Ad

50

75

96

106

83

83

50

Double Economy - Ground Floor

BB

2Ad+1ad

63

93

119

133

103

103

63

Double Economy - Ground Floor

BB

2Ad+1ch(0-3)

50

75

96

106

83

83

50

Double Economy - Ground Floor

BB

2Ad+1ch(4-11)

55

82

105

116

90

90

55

Double Superior -

BB

2Ad

59

87

110

129

94

94

59

Double Superior -

BB

2Ad+1ad

74

109

138

162

117

117

74

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(0-3)

59

87

110

129

94

94

59

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(4-11)

65

96

122

143

104

104

65

Suite -

BB

2Ad

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+1ad

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+1ad+1ch(0-3)

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+1ad+1ch(4-11)

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+1ch(0-3)

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+1ch(4-11)

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+2ad

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+2ch(0-3)

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+2ch(0-3)(4-11)

117

164

199

234

187

164

117

Suite -

BB

2Ad+2ch(4-11)

117

164

199

234

187

164

117

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad

68

102

129

164

112

112

68

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+1ad

86

126

162

205

139

139

86

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+1ad+1ch(0-3)

86

126

162

205

139

139

86

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+1ad+1ch(4-11)

93

136

174

222

150

150

93

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+1ch(0-3)

68

102

129

164

112

112

68

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+1ch(4-11)

75

112

143

180

123

123

75

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+2ad

94

139

177

226

154

154

94

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+2ch(0-3)

68

102

129

164

112

112

68

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+2ch(0-3)(4-11)

75

112

143

180

123

123

75

Junior Suite - Pool View/ Garden View

BB

2Ad+2ch(4-11)

83

122

155

197

134

134

83

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD