Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Lesse Hotel / 4 stars (A) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Положба: Ханиоти, Грција

Услуга: BB ( ноќевање со појадок ) или полупансион ( појадок и вечера )

Плажа: 150м од плажа

Спорт и забава: базен, детски забавен парк


Minimum Stay Nights

5

5

5

5

5

5

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

27.04.19-31.05.19

01.06.19-30.06.19

01.07.19-31.07.19

01.08.19-20.08.19

21.08.19-31.08.19

01.09.19-30.09.19

01.10.19-30.10.19

Single Room -

BB

1Ad

50

61

96

113

113

58

50

Single Room -

BB

1Ad+1ch(0-1)

50

61

96

113

113

58

50

Double Room -

BB

2Ad

50

73

102

120

120

69

50

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-1)

50

73

102

120

120

69

50

Double Room -

BB

2Ad+2ch(0-1)

50

73

102

120

120

69

50

Junior Suite -

BB

2Ad

102

130

163

163

163

130

102

Suite Family -

BB

2Ad

136

158

237

237

214

158

136

Suite Family -

BB

2Ad+1ch(0-11)

136

158

237

237

214

158

136

Suite Family -

BB

2Ad+2ch(0-11)

136

158

237

237

214

158

136

Single Room -

HB

1Ad

62

66

106

125

125

64

62

Single Room -

HB

1Ad+1ch(0-1)

62

66

106

125

125

64

62

Double Room -

HB

2Ad

62

86

116

136

136

80

62

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

62

86

116

136

136

80

62

Double Room -

HB

2Ad+1ch(2-11)

62

86

116

136

136

80

62

Double Room -

HB

2Ad+2ch(2-11)

76

107

144

169

169

99

76

Junior Suite -

HB

2Ad

113

141

175

175

169

141

113

Suite Family -

HB

2Ad

158

181

264

264

237

181

158

Suite Family -

HB

2Ad+2ad

158

181

264

264

237

181

158

Suite Family -

HB

2Ad+2ch(0-11)

158

181

264

264

237

181

158


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање


ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD