Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Sousouras Hotel / 3+ stars (B Sup) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба: се наоѓа во Ханиоти

Сместување: хотелот располага со 77 соби, опремени со: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, минибар

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Содржини: рецепција, ресторан,бар на плажа, бар на базен, паркинг, бесплатен WI-FI

Плажа: на сама плажа

Спорт и забава: надворешен базен со посебен дел за деца, детско игралиште, мини клуб за деца.

Doubles (~23 m2), Family Bungalows (~30 m2), Family Rooms 4 pax (~30 m2).

Minimum Stay Nights

5

5

5

5

5

5

5

5

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

07.05.20-31.05.20

01.06.20-14.06.20

15.06.20-30.06.20

01.07.20-14.07.20

15.07.20-18.08.20

19.08.20-31.08.20

01.09.20-11.09.20

12.09.20-24.09.20

25.09.20-25.10.20

Family Room - 4 pax

HB

2Ad

102

136

155

158

164

158

155

136

102

Family Room - 4 pax

HB

2Ad+1ad

102

136

155

158

164

158

155

136

102

Family Room - 4 pax

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

102

136

155

158

164

158

155

136

102

Family Room - 4 pax

HB

2Ad+1ch(0-11)

102

136

155

158

164

158

155

136

102

Family Room - 4 pax

HB

2Ad+2ad

102

136

155

158

164

158

155

136

102

Family Room - 4 pax

HB

2Ad+2ch(0-11)

102

136

155

158

164

158

155

136

102

Double Room -

HB

2Ad

64

86

108

126

133

126

108

86

64

Double Room -

HB

2Ad+1ad

84

114

143

157

166

157

143

114

84

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-11)

64

86

108

126

133

126

108

86

64

Family Bungalow -

HB

2Ad

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+1ad

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+1ad+2ch(0-11)

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+1ch(0-11)

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+2ad

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+2ad+1ch(0-11)

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+2ch(0-11)

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Family Bungalow -

HB

2Ad+3ad

128

178

189

195

200

195

189

178

128

Family Bungalow -

HB

2Ad+3ch(0-11)

102

153

164

169

175

169

164

153

102

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1/ 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD