Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Athorama Hotel / 3 stars (B) / Nea Roda / Chalkidiki-Mount Athos

Положба : Неа Рода, Грција

Услуга: полупансион ( појадок и вечера)

Содржини: базен, детски базен, џакузи, спа центар

Плажа: 900м од плажа


Minimum Stay Nights

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

20.05.19-14.07.19

15.07.19-30.08.19

31.08.19-01.10.19

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad

89

99

89

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad+1ad

120

134

120

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

89

99

89

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

110

124

110

Suite - Sea View

HB

2Ad

133

161

133

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad

133

161

133

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ad

133

161

133

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

73

89

73

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

98

120

98

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-5)

98

120

98

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(6-11)

117

142

117

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

73

89

73

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

92

110

92

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ad

124

150

124

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)

92

110

92

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)(6-11)

92

110

92

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(6-11)

109

133

109


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD