Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ПЕФКИ - вила DIMITRA


Вилата се наоѓа на одлична локација во централниот дел на Пефки. Сместена е во мирна улица на само 100 метри од море, опкружена со сопствен двор и зеленило. Во непосредна близина на вилата се наоѓаат: доктор, аптека, пекара, банкомат, супер маркет... Вилата располага со студија за сместување на 2 иили 3 лица и апартмани за 4 лица. Сите соби се опремени со кујна, тоалет, тераса, ТВ, клима.

РЕДОВНИ ЦЕНИ (наем за 7 или 9 ноќевања, со сопствен превоз)

Наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин

18

25

01

08

15

22

29

08

17

26

04

13

22

31

07

14

21

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

7

7

STD 1/2

(2лица)

76

95

119

131

144

158

285

328

360

396

396

396

330

149

119

95

76

STD 1/2 + 1

(3 лица)

84

105

131

144

158

174

320

367

404

445

445

445

370

163

131

105

84

APT 1B 2/2

(4 лица)

103

129

161

185

212

244

361

414

455

502

502

502

418

271

226

180

145


* Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 или 9 ноќевања (без превоз)
* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)

ПАКЕТ АРАНЖМАН (7 или 9 ноќевања со автобуски прeвоз)

Наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин

18

25

01

08

15

22

29

08

17

26

04

13

22

31

07

14

21

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

7

7

STD 1/2

(2лица)

78

88

100

106

112

119

183

204

220

238

238

238

205

115

100

88

78

STD 1/2 + 1

(3 лица)

82

93

106

112

119

127

200

224

242

263

263

263

225

122

106

93

82

APT 1B 2/2

(4 лица)

92

105

121

133

146

162

221

247

268

291

291

291

249

176

153

130

113

* Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице ( 7 или 9 ноќевања со вклучен превоз) за минимум 2 возрасни лица во студио / апартман.
* БЕСПЛАТНО сместување за трето и четврто лице на дополнителен кревет, плаќа само превоз 55 € (40 € деца 2-12 години).

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Употребата на клима уред во објектите е бесплатна (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)


АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ и БРОДСКА КАРТА: 55 € (40 € за деца 2-12 год.)


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените со попуст важат за резервација и уплата на 50% од износот на аранжманот до датумот на важност на попустот. Уплатениот износ од 50% не се враќа ако патникот го откаже патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

НАПОМЕНA:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

Автобуски превоз за ЕВИА, според табелата од пакет аранжманот:

Место и време на поаѓање:
Скопје 00:30 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес 01:00 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 01:30 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 02:00 h (бензиска пумпа, РТ петрол)
Гевгелија 02:30 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

Поаѓање од Грција: 14:00 h (локално време, 13:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)

Куманово 23:00 h * (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар 22:00 h * (паркинг кај Дом на култура)
Тетово 23:00 h * (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани 23:10 h * (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип 23:55 h * (паркинг пред пошта)
Кичево 22:45 h * (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга 21:30 h * (хотел Дрим, трафики)
Охрид 21:45 h * (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен 22:30 h * (спроти автобуска станица)
Битола 23:30 h * (паркинг кај спортска сала)
Прилеп 00:15 h (БП Лукоил)
Кавадарци 01:00 h (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш 00:15 h (БП Макпетрол)
Струмица 01:00 h (паркинг пред Тинекс)
* Превоз со конекција од градови обележани со "*" поаѓањето е ден порано од терминот на автобус.

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Вила DIMITRA
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD