Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

МАКАРСКА - VILA ANDJELKO

Вила Анџелко - Вилата е лоцирана на околу 400м. од прекрасната плажа на Макарска обиколена со зелени површини. Сите соби се комплетно опремени имаат клима и располагаат сопствен тоалет и сопствен балкон.

По лице

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин BUS

19

28

07

16

25

03

12

21

30

08

Термин Check in

20

29

08

17

26

04

13

22

31

09

1/2 соба (twc, балкон, AC*)

179

189

213

248

248

248

248

213

199

179

1/2 соба (twc, заед. балкон, AC*)

174

184

207

241

241

241

241

207

193

174· Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
· Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба/студио.

Попусти и доплати:
· Трето возрасно лице на дополнителен кревет: -15%.
· Дете 2-12 години на дополнителен кревет: -25%.
· Дете 0-2 години: бесплатно
· Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
· Доплата за 9 полупансиони (појадок и вечера) во ресторан 130 EUR (со резервација)
· Употреба на клима уред, се доплатува во објектот (каде што е достапно)

Во цената на аранжманот е вклучено:
· Превоз со туристички автобус на наведената релација
· Сместување во двокреветни соби (со сопствен тоалет) или студио (со тоалет и кујна) на база 9 ноќевања
· Употреба на заедничка кујна е вклучена во цена на собите (не важи за собите во Villa Matijasevic)
· Организација и реализација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено:
· Туристичка такса: 9 EUR по лице, 4,5 EUR за лица од 12-18 год. и бесплатно за деца до 12 год
· Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)

Забелешки:
· За патување со сопствен превоз цената се намалува за 30 EUR по лице
· Само превоз (автобус) 90 € (за деца 2-12год 45 €)Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ 


Вила Анџелко

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD