Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ПЕФКИ - вила MARIA LOUISA


Вилата е оддалечена 350 м. од море, опкружена е со двор во кој се наоѓа базен и детско игралиште. Сместувачките капацитети се студија кои имаат расположливост за сместување на две и три лица и апартмани т за сместување на четири и пет лица. Сите сместувачки капацитети имаат кујна опремена со електричен шпорет, тоалет, ТВ, клима, тераса и маса со столици во кујна и тераса.

РЕДОВНИ ЦЕНИ (наем за 7 или 9 ноќевања, со сопствен превоз)

Наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин

18

25

01

08

15

22

29

08

17

26

04

13

22

31

07

14

21

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

7

7

STD 1/2 +1

(3лица)

108

134

168

192

222

254

376

433

475

522

522

522

436

283

226

181

145

APT 2B 2/2

( 4 лица)

143

177

221

254

283

335

496

570

627

690

690

690

575

372

299

238

191

* Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 или 9 ноќевања (без превоз)


ПАКЕТ АРАНЖМАН (7 или 9 ноќевања со автобуски прeвоз)

Наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин

18

25

01

08

15

22

29

08

17

26

04

13

22

31

07

14

21

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

7

7

STD 1/2 +1

(3лица)

94

107

124

136

151

167

228

257

278

301

301

301

258

182

153

131

113

APT 2B 2/2

( 4 лица)

112

129

151

167

182

208

288

325

354

385

385

385

328

226

190

159

136

* Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице ( 7 или 9 ноќевања со вклучен превоз) за минимум 2 возрасни лица во студио / апартман.
* БЕСПЛАТНО сместување за трето и четврто лице на дополнителен кревет, плаќа само превоз 55 € (40 € деца 2-12 години).

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Употребата на клима уред во објектите е бесплатна (каде што е достапен)
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)


АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ и БРОДСКА КАРТА: 55 € (40 € за деца 2-12 год.)


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените со попуст важат за резервација и уплата на 50% од износот на аранжманот до датумот на важност на попустот. Уплатениот износ од 50% не се враќа ако патникот го откаже патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.


НАПОМЕНA:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

Автобуски превоз за ЕВИА, според табелата од пакет аранжманот:

Место и време на поаѓање:
Скопје 00:30 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес 01:00 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 01:30 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 02:00 h (бензиска пумпа, РТ петрол)
Гевгелија 02:30 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

Поаѓање од Грција: 14:00 h (локално време, 13:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)
Куманово 23:00 h * (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар 22:00 h * (паркинг кај Дом на култура)
Тетово 23:00 h * (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани 23:10 h * (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип 23:55 h * (паркинг пред пошта)
Кичево 22:45 h * (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга 21:30 h * (хотел Дрим, трафики)
Охрид 21:45 h * (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен 22:30 h * (спроти автобуска станица)
Битола 23:30 h * (паркинг кај спортска сала)
Прилеп 00:15 h (БП Лукоил)
Кавадарци 01:00 h (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш 00:15 h (БП Макпетрол)
Струмица 01:00 h (паркинг пред Тинекс)
* Превоз со конекција од градови обележани со "*" поаѓањето е ден порано од терминот на автобус.

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Вила MARIA LOUISA


ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD