Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ПОЛИХРОНО - вила ASIMENIA

.

Наем

MAJ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин

19

26

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

STD 1/2 +1

( 3 лица)

117

146

182

200

220

242

267

293

322

345

345

345

345

314

273

227

182

146

117

До 15 февруари

106

132

164

180

198

218

241

264

290

311

311

311

311

283

246

205

164

132

106

APT 1B 1/2 + 1

(3 лица)

129

162

202

222

244

269

296

325

357

382

382

382

382

348

302

252

202

162

129

До 15 февруари

117

146

182

200

220

243

267

293

322

344

344

344

344

314

272

227

182

146

117

APT 1B 2/2

( 4 лица)

152

190

238

261

287

316

348

382

420

450

450

450

450

409

356

297

237

190

152

До 15 февруари

137

171

215

235

259

285

314

344

378

405

405

405

405

369

321

268

214

171

137

Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
· Употребата на клима уред е бесплатна во објектoт (каде што е достапен)
· Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
· За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
· Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 € (25 € за деца 2-12 год.)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
· Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
· Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
· Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
· Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

НАПОМЕНA:
· Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
· Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
· Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
· Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Автобуски превоз за КАСАНДРА
секоја недела, од 20.мај до 30.септември

Место и време на поаѓање:
Скопје 06:00 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес 06:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 07:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Гевгелија 08:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)
Куманово 04:30 h (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар 03:45 h (паркинг кај Дом на култура)
Тетово 04:45 h (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани 04:45 h (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип 05:30 h (паркинг пред пошта)
Кичево 04:30 h (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга 03:00 h (хотел Дрим, трафики)
Охрид 03:30 h (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен 04:00 h (спроти автобуска станица)
Битола 05:00 h (паркинг кај спортска сала)
Прилеп 05:45 h (БП Лукоил)
Кавадарци 06:30 h (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш 05:45 h (БП Макпетрол)
Струмица 06:30 h (паркинг пред Тинекс)


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


Вила ASIMENIAВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD