Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Danai Beach Resort & Villas / 5 stars (Deluxe) / Nikiti / Chalkidiki-Sithonia

Положба: Никити, Грција

Услуга: полупансион (ноќевање појадок и вечера)

Содржини: ресторант, бар, салон за убавина, базени, детски базен, сауна

Плажа: на сама плажа

Спорт и забава: детски клуб, игри на плажа, игралишта


Minimum Stay Nights

1

1

1

5

1

1

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

20.04.19-31.05.19

01.06.19-30.06.19

01.07.19-19.07.19

20.07.19-20.08.19

21.08.19-31.08.19

01.09.19-30.09.19

01.10.19-10.10.19

Junior Suite for Sgl -

BB

1Ad

334

362

444

444

444

362

334

Junior Suite -

BB

2Ad

418

454

555

555

555

454

418

Junior Suite Deluxe -

BB

2Ad

489

529

648

648

648

529

489

Suite -

BB

2Ad

542

729

879

879

879

729

542

Suite -

BB

2Ad+1ch(4-11)

653

840

990

990

990

840

653

Suite 2 Brooms -

BB

2Ad

825

1198

1349

1349

1349

1198

825

Suite 2 Brooms -

BB

2Ad+2ch(4-11)

825

1198

1349

1349

1349

1198

825

Suite Danai -

BB

2Ad

640

830

932

932

932

830

640

Suite Danai -

BB

2Ad+1ch(4-11)

750

941

1043

1043

1043

941

750

Suite Executive - Private Pool/Sea View

BB

2Ad

1207

1571

1766

1766

1766

1571

1207

Suite Executive Honeymoon - Private Pool/Sea View

BB

2Ad

1260

1642

1846

1846

1846

1642

1260

Suite Mediterranean - Sea View

BB

2Ad

1659

2112

2298

2298

2298

2112

1659

Suite Mediterranean - Sea View

BB

2Ad+1ch(4-11)

1770

2223

2409

2409

2409

2223

1770

Villa Danai - Sea View

BB

2Ad

2750

3505

3842

3842

3842

3505

2750

Villa Danai - Sea View

BB

2Ad+1ch(4-11)

2861

3616

3953

3953

3953

3616

2861

Villa Danai - Sea View

BB

2Ad+2ch(4-11)

2861

3616

3953

3953

3953

3616

2861

Villa Danai - Sea View

BB

2Ad+3ad

2861

3616

3953

3953

3953

3616

2861

Villa Green Pearl - Sea View

BB

2Ad

3460

4693

5589

5589

5589

4693

3460

Villa Green Pearl - Sea View

BB

2Ad+2ch(4-11)

3571

4804

5699

5699

5699

4804

3571

Villa of Blue Riviera - Sea View

BB

2Ad+1ch(4-11)

4480

6200

6653

6653

6653

6200

4480

Villa of Blue Riviera - Sea View

BB

2Ad+2ch(4-11)

4480

6200

6653

6653

6653

6200

4480


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD