Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

МАКАРСКА - VILA STIPE

 

Vila Stipe е лоцирана во резиденцијалниот дел на Макарска, на околу 350 метри од прекрасната плажа обиколена од борова шума. Располага со студија лоцирани на приземје, опремени со сопствен тоалет, кујна и кревети за две или три лица. За употреба на клима уред се доплатува во објектот.

По лице

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Термин BUS

19

28

07

16

25

03

12

21

30

08

Термин Check in

20

29

08

17

26

04

13

22

31

09

1/2 +1 студио (twc, балкон, AC*)

196

217

235

275

275

275

275

235

228

206· Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
· Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба/студио.

Попусти и доплати:
· Трето возрасно лице на дополнителен кревет: -15%.
· Дете 2-12 години на дополнителен кревет: -25%.
· Дете 0-2 години: бесплатно
· Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
· Доплата за 9 полупансиони (појадок и вечера) во ресторан 130 EUR (со резервација)
· Употреба на клима уред, се доплатува во објектот (каде што е достапно)

Во цената на аранжманот е вклучено:
· Превоз со туристички автобус на наведената релација
· Сместување во двокреветни соби (со сопствен тоалет) или студио (со тоалет и кујна) на база 9 ноќевања
· Употреба на заедничка кујна е вклучена во цена на собите (не важи за собите во Villa Matijasevic)
· Организација и реализација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено:
· Туристичка такса: 9 EUR по лице, 4,5 EUR за лица од 12-18 год. и бесплатно за деца до 12 год
· Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)

Забелешки:
· За патување со сопствен превоз цената се намалува за 30 EUR по лице
· Само превоз (автобус) 90 € (за деца 2-12год 45 €)Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

[PageGalley] ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD