Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Sarantis Hotel / 3 stars (B) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба : Ханиоти

Сместување : 49 соби, опремени со клима уред, сеф,САТ ТВ, интернет, телефон, мини- фрижидер, туш, фен, балкон.

Услуга : ноќевање со појадок

Хотелска содржина : базен, рецепција, бар. Хотелот е реновиран во 2019 година

Плажа : 300м

Double Rooms (~18 m2), Double Rooms 3 pax (~25 m2).

Minimum Stay Nights

5

5

5

5

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

15.06.20-30.06.20

01.07.20-19.07.20

20.07.20-22.08.20

23.08.20-31.08.20

01.09.20-20.09.20

Double Room for Sgl -

BB

1Ad

60

75

98

75

60

Double Room -

BB

2Ad

60

75

98

75

60

Double Room 3 pax -

BB

3Ad

80

100

133

100

80

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD