Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ПОЛИХРОНО - Вила Agapi

 

Вила Агапи се наоѓа не далеку од центарот на Полихроно и тоа на само 200 метри од прекрасната песочната плажа на Полихроно. Во својот состав вилата располага со 4 студија и 1 апартман. Заедничко на сите соби е тоа што нудат сопствена комплетно опремена кујна, купатило, ТВ, клима уред (се плаќа 3 евра од ден), тераса со гарнитура и завидна комоција. Самото место дење ви нуди уживање во бујната медитеранска вегетација со плитка, песочна плажа и кристално чисто море со тиркизна боја, а навечер богат избор на места за забава – таверни, кафичи и креативни продавници.

Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Трокреветни студија со 3 единечни кревети и една софа во склоп на кујната
Едноспален апартман со затворена спална со дупли кревет, дневен престој во склоп со кујната со 2 софи и еден единечен кревет.

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

Студио (мин. 2 лица)

119 €

134 €

149 €

164 €

169 €

189 €

194 €

109 €

124 €

139 €

154 €

159 €

179 €

184 €

Студио (4 лица)

84 €

92 €

99 €

107 €

109 €

122 €

124 €

74 €

82 €

89 €

97 €

99 €

112 €

114 €

Апартман 1 спална (мин. 4 лица)

92 €

99 €

107 €

117 €

119 €

134 €

139 €

82 €

89 €

97 €

107 €

109 €

124 €

129 €

Термин

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

Студио (мин. 2 лица)

194 €

194 €

184 €

169 €

139 €

109 €

99 €

79 €

184 €

184 €

174 €

159 €

129 €

99 €

89 €

69 €

Студио (4 лица)

124 €

124 €

119 €

112 €

94 €

74 €

69 €

57 €

114 €

114 €

109 €

102 €

84 €

64 €

59 €

47 €

Апартман 1 спална (мин. 4 лица)

139 €

139 €

132 €

122 €

102 €

82 €

77 €

59 €

129 €

129 €

122 €

112 €

92 €

72 €

67 €

49 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз
Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден
Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
04:30 Кочани - автобуска станица
05:00 Скопје - пред агенцијата
05:00 Штип - пред новата пошта
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

1/2 Студио

198 €

228 €

258 €

288 €

298 €

328 €

338 €

178 €

208 €

238 €

268 €

278 €

308 €

318 €

1/3 Студио

218 €

248 €

278 €

308 €

318 €

348 €

358 €

198 €

228 €

258 €

288 €

298 €

328 €

338 €

1/4 Студио

238 €

268 €

298 €

328 €

338 €

368 €

378 €

218 €

248 €

278 €

308 €

318 €

348 €

358 €

Апартман 1 спална

288 €

318 €

348 €

388 €

398 €

438 €

458 €

248 €

278 €

308 €

348 €

358 €

398 €

418 €

Термини

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

1/2 Студио

338 €

338 €

318 €

288 €

238 €

178 €

158 €

128 €

318 €

318 €

298 €

268 €

218 €

158 €

138 €

108 €

1/3 Студио

358 €

358 €

338 €

308 €

258 €

188 €

168 €

138 €

338 €

338 €

318 €

288 €

238 €

168 €

148 €

118 €

1/4 Студио

378 €

378 €

358 €

328 €

278 €

198 €

178 €

148 €

358 €

358 €

338 €

308 €

258 €

178 €

158 €

128 €

Апартман 1 спална

458 €

458 €

428 €

388 €

328 €

248 €

228 €

178 €

418 €

418 €

388 €

348 €

288 €

208 €

188 €

138 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


Вила Agapi


ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD