Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ПАРАЛИЈА - Hotel Ariti

 

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и одделна комплетно опремена мини-кујна, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.

Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна.

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
претпродажбата важи за целосна уплата до 06.05.2019

Термин

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

Студио (мин. 2 лица)

94 €

104 €

114 €

119 €

129 €

139 €

144 €

84 €

94 €

104 €

109 €

119 €

129 €

134 €

Апартман (мин. 4 лица)

76 €

81 €

94 €

101 €

109 €

114 €

119 €

66 €

71 €

84 €

91 €

99 €

104 €

109 €

Термин

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

Студио (мин. 2 лица)

144 €

144 €

144 €

134 €

119 €

99 €

74 €

69 €

134 €

134 €

134 €

124 €

109 €

89 €

69 €

59 €

Апартман (мин. 4 лица)

119 €

119 €

114 €

109 €

99 €

79 €

64 €

59 €

109 €

109 €

104 €

99 €

89 €

69 €

54 €

49 €

Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз
Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден
Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
04:30 Кочани - автобуска станица
05:00 Скопје - пред агенцијата
05:00 Штип - пред новата пошта
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио/апартман
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

1/2 Студио

158 €

168 €

188 €

198 €

218 €

238 €

248 €

138 €

148 €

168 €

178 €

198 €

218 €

228 €

1/3 Студио

178 €

188 €

213 €

223 €

243 €

263 €

273 €

158 €

168 €

193 €

203 €

223 €

243 €

253 €

1/4 Студио

198 €

208 €

233 €

243 €

263 €

283 €

293 €

178 €

188 €

213 €

223 €

243 €

263 €

273 €

Апартман (мин. 4 лица)

238 €

258 €

308 €

338 €

368 €

388 €

408 €

198 €

218 €

268 €

298 €

328 €

348 €

368 €

Термини

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

1/2 Студио

248 €

248 €

248 €

228 €

198 €

158 €

128 €

118 €

228 €

228 €

228 €

208 €

178 €

148 €

108 €

98 €

1/3 Студио

273 €

273 €

273 €

248 €

218 €

188 €

148 €

133 €

253 €

253 €

253 €

228 €

198 €

168 €

128 €

113 €

1/4 Студио

293 €

293 €

293 €

268 €

238 €

208 €

168 €

153 €

273 €

273 €

273 €

248 €

218 €

188 €

148 €

133 €

Апартман (мин. 4 лица)

408 €

408 €

408 €

368 €

328 €

248 €

208 €

198 €

368 €

368 €

348 €

328 €

288 €

208 €

168 €

158 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени: *Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
*Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
*Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
*Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. *Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
*Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
*Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


Хотел Арити

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD