Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Makednos Hotel / 3 stars (B) / Nikiti / Chalkidiki-Sithonia

Положба: Никити, Грција

Услуга: BB - ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање појадок и вечера)

Содржини: базен, детски базен, бар

Плажа: 100м од плажа


Minimum Stay Nights

2

3

3

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

01.05.19-05.06.19

06.06.19-30.06.19

01.07.19-27.07.19

28.07.19-28.08.19

29.08.19-15.09.19

16.09.19-01.10.19

Double Room -

BB

2Ad

40

79

91

135

79

40

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-2)

40

79

91

135

79

40

Double Room -

BB

2Ad+1ch(3-12)

40

79

91

135

79

40

Double Room 4 pax -

BB

2Ad+2ch(0-2)

40

79

91

135

79

40

Double Room 4 pax -

BB

2Ad+2ch(0-2)(3-12)

40

79

91

135

79

40

Double Room 4 pax -

BB

2Ad+2ch(3-12)

50

98

113

168

98

50

Single Room -

HB

1Ad

42

73

82

117

73

42

Single Room -

HB

1Ad+1ch(0-2)

42

73

82

117

73

42

Double Room -

HB

2Ad

59

98

109

153

98

59

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-2)

59

98

109

153

98

59

Double Room -

HB

2Ad+1ch(3-12)

69

107

119

163

107

69

Double Room 4 pax -

HB

2Ad+2ch(0-2)

59

98

109

153

98

59

Double Room 4 pax -

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-12)

69

107

119

163

107

69

Double Room 4 pax -

HB

2Ad+2ch(3-12)

88

137

151

206

137

88


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD