Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Blue Lagoon Princess Hotel / 5 stars / Kalives / Chalkidiki-Sithonia

Положба: Каливес, Грција

Услуга: полупансион (ноќевање појадок и вечера)

Содржини: базени, приватни базени, ресторант, бар, кафе - бар, продавници, џакузи, спа услуги, фитнес

Плажа: на сама плажа

Спорт и забава: песочна плажа, аеробик, тенис, одбојка, кошарка


Minimum Stay Nights

5

5

5

5

5

5

5

5

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

02.05.19-14.05.19

15.05.19-04.06.19

05.06.19-02.07.19

03.07.19-23.07.19

24.07.19-27.08.19

28.08.19-03.09.19

04.09.19-17.09.19

18.09.19-01.10.19

02.10.19-09.10.19

Twin Room - Garden View

AL

2Ad

156

214

258

273

328

273

258

214

156

Twin Room - Garden View

AL

2Ad+1ad

210

289

348

369

443

369

348

289

210

Twin Room - Garden View

AL

2Ad+1ch(0-1)

156

214

258

273

328

273

258

214

156

Twin Room - Garden View

AL

2Ad+1ch(2-12)

156

214

258

273

328

273

258

214

156

Single Room -

AL

1Ad

117

160

206

219

264

219

206

160

117

Single Room -

AL

1Ad+1ch(2-12)

117

160

206

219

264

219

206

160

117

Family Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(2-12)

297

420

507

543

666

543

507

420

297

Family Room -

AL

2Ad+2ch(2-12)

247

350

422

453

555

453

422

350

247

Junior Suite -

AL

2Ad

232

314

371

394

475

394

371

314

232

Junior Suite -

AL

2Ad+2ch(2-12)

290

392

464

492

594

492

464

392

290

Suite -

AL

2Ad

262

345

405

427

509

427

405

345

262

Suite -

AL

2Ad+2ch(2-12)

328

431

506

533

635

533

506

431

328

Suite -

AL

2Ad+3ch(2-12)

394

517

606

640

762

640

606

517

394

Junior Suite - Private Pool

AL

2Ad

292

373

433

456

537

456

433

373

292

Junior Suite - Private Pool

AL

2Ad+2ch(2-12)

365

467

542

569

672

569

542

467

365

Suite - Private Pool

AL

2Ad

324

407

465

486

570

486

465

407

324

Suite - Private Pool

AL

2Ad+1ch(2-12)

324

407

465

486

570

486

465

407

324

Suite - Private Pool

AL

2Ad+2ch(2-12)

406

508

580

608

712

608

580

508

406

Suite Deluxe - Private Pool

AL

2Ad

394

475

535

558

640

558

535

475

394

Suite Deluxe - Private Pool

AL

2Ad+2ch(2-12)

492

594

669

697

799

697

669

594

492

Suite Deluxe - Private Pool

AL

2Ad+3ch(2-12)

590

712

803

836

959

836

803

712

590

Family Room - Sea View

AL

2Ad+1ad+1ch(2-12)

323

443

533

567

693

567

533

443

323

Family Room - Sea View

AL

2Ad+2ch(2-12)

270

370

444

472

578

472

444

370

270

Twin Room - Sea View

AL

2Ad

170

228

271

287

344

287

271

228

170

Twin Room - Sea View

AL

2Ad+1ch(2-12)

170

228

271

287

344

287

271

228

170

Twin Room - Sea View/Jacuzzi

AL

2Ad

183

241

287

303

357

303

287

241

183

Family Room - Sharing Pool

AL

2Ad+1ad+1ch(2-12)

347

470

557

590

712

590

557

470

347

Family Room - Sharing Pool

AL

2Ad+2ch(2-12)

290

392

464

492

594

492

464

392

290

Junior Suite - Sharing Pool

AL

2Ad

262

345

405

427

509

427

405

345

262

Junior Suite - Sharing Pool

AL

2Ad+2ch(2-12)

328

431

506

533

635

533

506

431

328

Suite - Sharing Pool

AL

2Ad

296

378

437

460

543

460

437

378

296

Suite - Sharing Pool

AL

2Ad+2ch(2-12)

370

472

547

574

679

574

547

472

370

Suite - Sharing Pool

AL

2Ad+3ch(0-1)

296

378

437

460

543

460

437

378

296


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD