Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]


Alia Palace Hotel / 5 stars / Pefkochori / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Капацитет: 78 соби и 8 бунгалови со базен.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: ресторан, бар, сеф, продавници, тениски терен, сауна, масажа, билијард, столен теннис, џакузи, турска бања, отворен базен,1 помал детски, бизнис центар, перална, менувачница, рент а кар, интернет, паркинг, детско игралиште, трансфер до плажа.
Опременост на собите: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, сеф, телефон, мини бар и фен.

Doubles SSV (~24 m2), Doubles SV (~24 m2),Superior Rooms SV (~24 m2), Junior Suites Private Pool (~32 m2), Junior Suites Promo Private Pool (~32 m2), Junior Suites Private Pool & Garden/Partial SV (~32 m2),

Minimum Stay Nights

3

3

3

3

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

28.04.21-31.05.21

01.06.21-30.06.21

01.07.21-20.07.21

21.07.21-24.08.21

25.08.21-10.09.21

11.09.21-30.09.21

01.10.21-21.10.21

Villa -

HB

2Ad

216

293

350

420

350

293

216

Villa -

HB

2Ad+1ad

269

366

438

526

438

366

269

Villa -

HB

2Ad+2ad

290

395

474

568

474

395

290

Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

HB

2Ad

199

275

299

323

299

275

199

Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

HB

2Ad+1ad

249

344

374

404

374

344

249

Junior Suite for Sgl - Private Pool & Garden/Partial Sea View

HB

1Ad

122

174

197

216

197

174

122

Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

HB

2Ad

150

218

248

267

248

218

150

Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

HB

2Ad+1ad

187

273

310

334

310

273

187

Junior Suite - Promo - Private Pool

HB

2Ad

129

195

223

242

223

195

129

Junior Suite - Promo - Private Pool

HB

2Ad+1ad

162

243

278

302

278

243

162

Superior Room for sgl - Sea View

HB

1Ad

88

127

148

160

148

127

88

Superior Room - Sea View

HB

2Ad

110

159

185

199

185

159

110

Superior Room - Sea View

HB

2Ad+1ad

138

199

232

249

232

199

138

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

94

136

155

174

155

136

94

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

117

170

194

217

194

170

117

Villa -

AL

2Ad

269

354

412

482

412

354

269

Villa -

AL

2Ad+1ad

349

457

529

617

529

457

349

Villa -

AL

2Ad+2ad

398

516

595

689

595

516

398

Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

AL

2Ad

253

336

360

384

360

336

253

Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

AL

2Ad+1ad

329

435

465

495

465

435

329

Junior Suite for Sgl - Private Pool & Garden/Partial Sea View

AL

1Ad

148

204

227

246

227

204

148

Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

AL

2Ad

204

278

309

327

309

278

204

Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

AL

2Ad+1ad

268

364

402

425

402

364

268

Junior Suite - Promo - Private Pool

AL

2Ad

183

255

284

302

284

255

183

Junior Suite - Promo - Private Pool

AL

2Ad+1ad

242

334

369

393

369

334

242

Superior Room for sgl - Sea View

AL

1Ad

115

157

178

192

178

157

115

Superior Room - Sea View

AL

2Ad

164

220

246

260

246

220

164

Superior Room - Sea View

AL

2Ad+1ad

218

290

323

340

323

290

218

Double Room - Side Sea View

AL

2Ad

148

197

216

234

216

197

148

Double Room - Side Sea View

AL

2Ad+1ad

198

262

285

308

285

262

198

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1/ 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD