Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Alia Palace Hotel / 5 stars / Pefkochori / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Капацитет: 78 соби и 8 бунгалови со базен.

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Хотелски содржини: ресторан, бар, сеф, продавници, тениски терен, сауна, масажа, билијард, столен теннис,

џакузи, турска бања, отворен базен,1 помал детски, бизнис центар, перална, менувачница, рент а кар, интернет, паркинг, детско игралиште, трансфер до плажа.

Опременост на собите: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, сеф, телефон, мини бар и фен.

Doubles SSV (~24 m2), Doubles SV (~24 m2),Superior Rooms SV (~24 m2), Junior Suites Private Pool (~32 m2), Junior Suites Promo Private Pool (~32 m2), Junior Suites Private Pool & Garden/Partial SV (~32 m2),

Minimum Stay Nights

2

2

2

3

3

3

3

3

3

3ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

03.04.20-18.04.20

19.04.20-19.04.20

20.04.20-28.04.20

29.04.20-31.05.20

01.06.20-30.06.20

01.07.20-20.07.20

21.07.20-24.08.20

25.08.20-10.09.20

11.09.20-30.09.20

01.10.20-28.10.20Villa -

HB

2Ad

183

183

183

209

284

340

409

340

284

209Villa -

HB

2Ad+1ad

227

227

227

262

355

426

510

426

355

262Villa -

HB

2Ad+2ad

300

300

300

345

468

562

674

562

468

345Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

HB

2Ad

165

165

165

194

267

292

314

292

267

194Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

HB

2Ad+1ad

206

206

206

242

334

364

392

364

334

242Junior Suite for Sgl - Private Pool & Garden/Partial Sea View

HB

1Ad

100

100

100

118

168

192

209

192

168

118Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

HB

2Ad

126

126

126

146

212

242

259

242

212

146Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

HB

2Ad+1ad

157

157

157

183

265

302

324

302

265

183Junior Suite - Promo - Private Pool

HB

2Ad

107

107

107

126

189

216

235

216

189

126Junior Suite - Promo - Private Pool

HB

2Ad+1ad

134

134

134

157

236

270

293

270

236

157Superior Room for sgl - Sea View

HB

1Ad

78

78

78

86

124

144

156

144

124

86Superior Room - Sea View

HB

2Ad

96

96

96

107

155

180

194

180

155

107Superior Room - Sea View

HB

2Ad+1ad

120

120

120

134

194

225

242

225

194

134Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

80

80

80

92

133

150

168

150

133

92Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

100

100

100

114

165

188

210

188

165

114Villa -

AL

2Ad

233

183

233

262

344

400

468

400

344

262Villa -

AL

2Ad+1ad

303

227

303

339

444

515

599

515

444

339Villa -

AL

2Ad+2ad

400

300

400

449

586

679

792

679

586

449Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

AL

2Ad

215

165

215

246

326

350

373

350

326

246Junior Suite Panorama - Private Heated Pool/Sea View

AL

2Ad+1ad

282

206

282

320

423

452

480

452

423

320Junior Suite for Sgl - Private Pool & Garden/Partial Sea View

AL

1Ad

126

100

126

144

198

220

239

220

198

144Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

AL

2Ad

176

126

176

198

270

300

318

300

270

198Junior Suite - Private Pool & Garden/Partial Sea View

AL

2Ad+1ad

232

157

232

260

353

389

413

389

353

260Junior Suite - Promo - Private Pool

AL

2Ad

157

107

157

178

248

275

294

275

248

178Junior Suite - Promo - Private Pool

AL

2Ad+1ad

209

134

209

235

325

358

382

358

325

235Superior Room for sgl - Sea View

AL

1Ad

103

78

103

112

153

174

186

174

153

112Superior Room - Sea View

AL

2Ad

146

96

146

159

214

239

253

239

214

159Superior Room - Sea View

AL

2Ad+1ad

195

120

195

213

282

314

330

314

282

213Double Room - Side Sea View

AL

2Ad

130

80

130

144

192

209

227

209

192

144Double Room - Side Sea View

AL

2Ad+1ad

175

100

175

193

254

276

299

276

254

193
Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1/ 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD