Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Calypso Hotel / 2+ stars (C Sup) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба : 50 м од центарот на Ханиоти, 150 м од плажа.

Капацитет : 77 соби

Услуга: ноќевање со појадок

Хотелски Содржини : надворешен базен, ресторан, бар , ТВ сала.

Опременост на собите : бања, клима, фрижидер, телефон, сателитска ТВ, сеф, фен, голем балкон.

Doubles Eco (~16 m2), Singles (~10-12 m2), Doubles (~16 m2), Doubles Pool View or Sea View (~16 m2), Triples (~25 m2).

Minimum Stay Nights

2

3

5

5

5

3

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

24.04.20-31.05.20

01.06.20-30.06.20

01.07.20-31.07.20

01.08.20-23.08.20

24.08.20-31.08.20

01.09.20-19.09.20

20.09.20-04.10.20

Double Room - Eco

BB

2Ad

34

48

63

72

63

48

34

Double Room - Eco

BB

2Ad+1ch(0-1)

34

48

63

72

63

48

34

Double Room - Eco

BB

2Ad+1ch(2-5)

34

48

63

72

63

48

34

Double Room - Eco

BB

2Ad+1ch(6-11)

42

60

77

89

77

60

42

Single Room -

BB

1Ad

27

38

49

57

49

38

27

Double Room -

BB

2Ad

38

54

69

79

69

54

38

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-1)

38

54

69

79

69

54

38

Double Room -

BB

2Ad+1ch(2-5)

38

54

69

79

69

54

38

Double Room -

BB

2Ad+1ch(6-11)

48

67

86

98

86

67

48

Triple Room -

BB

3Ad

52

73

93

107

93

73

52

Triple Room -

BB

3Ad+1ch(0-1)

52

73

93

107

93

73

52

Triple Room -

BB

3Ad+1ch(2-5)

60

86

109

126

109

86

60

Triple Room -

BB

3Ad+1ch(6-11)

60

86

109

126

109

86

60

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad

42

60

75

85

75

60

42

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad+1ch(0-1)

42

60

75

85

75

60

42

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad+1ch(2-5)

42

60

75

85

75

60

42

Double Room - Pool View or Sea View

BB

2Ad+1ch(6-11)

52

75

93

106

93

75

52

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD