Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Kymata Hotel Platamonas / 3 stars (B) / Platamonas / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: 1,5 км од центарот на Платамона, 35 км од градот Катерини. Прва линија кон морето.
Удобен хотел на песочна плажа, на едно од најубавите места во олимпискиот регион.
Удобни простории, хидромасажа, интернет, поглед на море. Во близина се легендарните Олимп и Дион.
Услуга:ноќевање со појадок/ полупансион
Вкупно 45 соби: Singles & Doubles (~17 m2), Doubles Jacuzzi Cabin (~18 m2), Triples Jacuzzi Cabin (~18 m2), Quadruples Jacuzzi Cabin (~20-22 m2),
Doubles Deluxe outdoor Jacuzzi (~20-22 m2), Suites Jacuzzi Cabin (~28 m2), Doubles Luxury SV (~32 m2), Doubles Luxury 4 pax SV (~45 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

1

3

3

3

3

3

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

01.05.20-31.05.20

01.06.20-15.06.20

16.06.20-30.06.20

01.07.20-31.08.20

01.09.20-10.09.20

11.09.20-18.09.20

19.09.20-31.10.20

Double Room - Jacuzzi Cabin

BB

2Ad

80

80

96

130

96

80

80

Double Room - Jacuzzi Cabin

BB

2Ad+1ch(0-1)

80

80

96

130

96

80

80

Double Room - Jacuzzi Cabin

BB

2Ad+1ch(2-5)

80

80

96

130

96

80

80

Double Room - Jacuzzi Cabin

BB

2Ad+1ch(6-11)

100

100

120

163

120

100

100

Suite - Jacuzzi Cabin

BB

2Ad

137

137

164

218

164

137

137

Suite - Jacuzzi Cabin

BB

2Ad+1ad

137

137

164

218

164

137

137

Suite - Jacuzzi Cabin

BB

2Ad+2ad

137

137

164

218

164

137

137

Triple Room - Jacuzzi Cabin

BB

3Ad

97

97

114

164

114

97

97

Triple Room - Jacuzzi Cabin

BB

3Ad+1ch(0-1)

97

97

114

164

114

97

97

Quadruple Room - Jacuzzi Cabin

BB

4Ad

120

120

144

192

144

120

120

Quadruple Room - Jacuzzi Cabin

BB

4Ad+1ch(0-1)

120

120

144

192

144

120

120

Single Room -

BB

1Ad

57

57

69

96

69

57

57

Single Room -

BB

1Ad+1ch(0-1)

57

57

69

96

69

57

57

Double Luxury - Sea View

BB

2Ad

120

120

144

198

144

120

120

Double Luxury - Sea View

BB

2Ad+1ch(0-1)

120

120

144

198

144

120

120

Double Luxury - Sea View

BB

2Ad+1ch(2-5)

120

120

144

198

144

120

120

Double Luxury - Sea View

BB

2Ad+1ch(6-11)

149

149

179

247

179

149

149

Double Room - Jacuzzi Cabin

HB

2Ad

119

119

135

168

135

119

119

Double Room - Jacuzzi Cabin

HB

2Ad+1ch(0-1)

119

119

135

168

135

119

119

Double Room - Jacuzzi Cabin

HB

2Ad+1ch(2-5)

119

119

135

168

135

119

119

Double Room - Jacuzzi Cabin

HB

2Ad+1ch(6-11)

149

149

168

212

168

149

149

Suite - Jacuzzi Cabin

HB

2Ad

176

176

203

257

203

176

176

Suite - Jacuzzi Cabin

HB

2Ad+1ad

195

195

222

276

222

195

195

Suite - Jacuzzi Cabin

HB

2Ad+2ad

214

214

242

296

242

214

214

Triple Room - Jacuzzi Cabin

HB

3Ad

155

155

172

222

172

155

155

Triple Room - Jacuzzi Cabin

HB

3Ad+1ch(0-1)

155

155

172

222

172

155

155

Quadruple Room - Jacuzzi Cabin

HB

4Ad

197

197

220

268

220

197

197

Quadruple Room - Jacuzzi Cabin

HB

4Ad+1ch(0-1)

197

197

220

268

220

197

197

Single Room -

HB

1Ad

77

77

88

116

88

77

77

Single Room -

HB

1Ad+1ch(0-1)

77

77

88

116

88

77

77

Double Room -

HB

2Ad

107

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

107

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

107

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

107

Double Room -

HB

2Ad+1ch(2-5)

107

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

107

Double Room -

HB

2Ad+1ch(6-11)

135

n/a

n/a

n/a

n/a

n/a

135


Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD