Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Cavo Olympo Luxury Hotel & Spa / 5 stars / Plaka Litochorou / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Регион Литохоро Плака, 5 км од Литохоро, 20 км од Катерини, 110 км од аеродромот во Македонија и 83 км од Солун. 1-ви линија до морето.
Прекрасен луксузен хотел за одмор. Изграден е на карпа над заливот долж брегот на Олимписката ривиера.
Удобни соби и апартмани, конференциска сала, ресторан, таверна, барови, бањи, затворен загреан базен, модерен фитнес центар, базени на отворено.
Современата архитектура и минималистичкиот стил комбинираат удобност и дискретен луксуз.
Услуга: ноќевање со појадок/ полупансион
Вкупно 49 соби: Сlassic Rooms OV/SV (~26-28 m2), Doubles Superior OV/SV (~32-35 m2), Doubles Superior PP SV (~35 m2),
Deluxe Suite SV PP (~65 m2), Deluxe Suite SV (~65 m2), Deluxe Suite SV Hot Tub (~60 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

2

3

2

3

4

5

5

5

4

3

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

01.04.20-15.04.20

16.04.20-20.04.20

21.04.20-30.04.20

01.05.20-31.05.20

01.06.20-30.06.20

01.07.20-31.07.20

01.08.20-16.08.20

17.08.20-31.08.20

01.09.20-27.09.20

28.09.20-11.10.20

12.10.20-31.10.20

Classic Room for Sgl - Olympus View

BB

1Ad

89

89

89

115

148

182

207

182

148

115

89

Classic Room - Olympus View

BB

2Ad

89

89

89

115

148

182

207

182

148

115

89

Double Superior - Olympus View

BB

2Ad

106

106

106

140

174

207

242

207

174

140

106

Classic Room for Sgl - Sea View

BB

1Ad

97

97

97

132

165

198

224

198

165

132

97

Classic Room - Sea View

BB

2Ad

97

97

97

132

165

198

224

198

165

132

97

Double Superior - Sea View

BB

2Ad

124

124

124

157

198

242

275

242

198

157

124

Classic Room for Sgl - Olympus View

HB

1Ad

109

109

109

137

170

206

233

206

170

137

109

Classic Room - Olympus View

HB

2Ad

130

130

130

159

193

232

257

232

193

159

130

Double Superior - Olympus View

HB

2Ad

147

147

147

185

218

257

290

257

218

185

147

Classic Room for Sgl - Sea View

HB

1Ad

118

118

118

154

187

223

249

223

187

154

118

Classic Room - Sea View

HB

2Ad

138

138

138

176

209

248

274

248

209

176

138

Double Superior - Sea View

HB

2Ad

164

164

164

202

244

290

324

290

244

202

164

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD