Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Pallini Beach Hotel / 4 stars (A) / Kalithea / Chalkidiki-Kassandra

Положба: 2км од Калитеа

Сместување: 345 двокреветни соби, 45 свити, 98 бунгалови. Собите се опремени од клима уред, ТВ, фрижидер, телефон, радио, сеф.

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Содржини: таверна, барови, барови покрај базенот, конгресна сала, театар, кино на отворено, галерија, фризер, перална, собен сервис,менувачница, бесплатен паркинг.

Плажа: песочна плажа

Спорт и забава: отворен базен со оддел за деца, ресторани пристаниште за јахти, наутички центар, јавање, сауна, фитнес центар, тенис терен, спа центар.


Minimum Stay Nights

6

2

6

2

2

3

6

6

4

4

4

3

2

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

30.04.19-05.05.19

06.05.19-13.05.19

14.05.19-20.05.19

21.05.19-22.05.19

23.05.19-12.06.19

13.06.19-24.06.19

25.06.19-26.06.19

27.06.19-01.07.19

02.07.19-17.07.19

18.07.19-21.08.19

22.08.19-04.09.19

05.09.19-18.09.19

19.09.19-02.10.19

03.10.19-27.10.19

Double Bungalow - 1st line

HB

2Ad

86

86

86

86

128

168

168

214

214

253

214

168

128

86

Double Bungalow - 1st line

HB

2Ad+1ch(0-1)

86

86

86

86

128

168

168

214

214

253

214

168

128

86

Double Bungalow - 1st line

HB

2Ad+1ch(2-11)

86

86

86

86

128

168

168

214

214

253

214

168

128

86

Double Bungalow - 1st line

HB

2Ad+2ch(0-1)

86

86

86

86

128

168

168

214

214

253

214

168

128

86

Double Bungalow - 1st line

HB

2Ad+2ch(2-11)

104

104

104

104

154

202

202

257

257

304

257

202

154

104

Double Bungalow - 2nd line

HB

2Ad

75

75

75

75

110

148

148

185

185

222

185

148

110

75

Double Bungalow - 2nd line

HB

2Ad+1ch(2-11)

75

75

75

75

110

148

148

185

185

222

185

148

110

75

Double Bungalow - 2nd line

HB

2Ad+2ch(0-1)

75

75

75

75

110

148

148

185

185

222

185

148

110

75

Double Bungalow - 2nd line

HB

2Ad+2ch(2-11)

91

91

91

91

132

177

177

222

222

268

222

177

132

91

Double Bungalow - 3rd or 4th line

HB

2Ad

71

71

71

71

108

141

141

174

174

200

174

141

108

71

Double Bungalow - 3rd or 4th line

HB

2Ad+1ch(0-1)

71

71

71

71

108

141

141

174

174

200

174

141

108

71

Double Bungalow - 3rd or 4th line

HB

2Ad+1ch(2-11)

71

71

71

71

108

141

141

174

174

200

174

141

108

71

Double Bungalow - 3rd or 4th line

HB

2Ad+2ch(0-1)

71

71

71

71

108

141

141

174

174

200

174

141

108

71

Double Bungalow - 3rd or 4th line

HB

2Ad+2ch(2-11)

85

85

85

85

130

170

170

209

209

241

209

170

130

85

Suite - Front Sea View

HB

2Ad

102

102

102

102

143

183

183

225

225

253

225

183

143

102

Suite - Front Sea View

HB

2Ad+1ch(2-11)

102

102

102

102

143

183

183

225

225

253

225

183

143

102

Suite - Front Sea View

HB

2Ad+2ch(0-1)

102

102

102

102

143

183

183

225

225

253

225

183

143

102

Suite - Front Sea View

HB

2Ad+2ch(2-11)

122

122

122

122

172

220

220

270

270

304

270

220

172

122

Double Room for Sgl -

HB

1Ad

54

54

54

54

80

103

103

126

126

144

126

103

80

54

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

71

71

71

71

104

132

132

163

163

185

163

132

104

71

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(2-11)

71

71

71

71

104

132

132

163

163

185

163

132

104

71

Suite - Side Sea View

HB

2Ad

91

91

91

91

132

172

172

211

211

240

211

172

132

91

Suite - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-1)

91

91

91

91

132

172

172

211

211

240

211

172

132

91

Suite - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(2-11)

91

91

91

91

132

172

172

211

211

240

211

172

132

91

Suite - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-1)

91

91

91

91

132

172

172

211

211

240

211

172

132

91

Suite - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

91

91

91

91

132

172

172

211

211

240

211

172

132

91

Suite - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(2-11)

109

109

109

109

159

207

207

254

254

288

254

207

159

109


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD