Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

КАЛИТЕА - Вила МЕМФИС


Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.

10 % попуст за уплата до 01/03/2020

Мемфис студио

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

16

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

7

1/4

45

75

95

125

150

170

325

355

375

399

399

399

399

375

175

125

90

70

50

5 % попуст за уплата до 30/04/2020

Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).


УСЛОВИ

· За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 €
· За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 €
· При сместување во студијата 1/3 и 1/4 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
· Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
· За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
· Цена само за автобуски повратен билет 35 €, деца од 02-12 години 25€
· Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
· Туристичка такса 0,50 € од ден се наплаќа во агенцијата

Напомени:

· Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
  • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

· од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
· од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)
· Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)
· Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)
· Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)
· Поаѓање од Калитеа во 14:15 ч.


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

·

Вила „Мемфис“

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD