Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Sunrise Hotel / 3 stars (B) / Amouliani / Chalkidiki-Mount Athos

Положба : на островот Ammouliani

Сместување : 49 соби. Собите се опремени со бања, телефон, радио.

Услуга: BB (ноќевање со појадок)

Содржини : ресторан, ТВ сала.

Плажа: 150 м. од песочна плажа


Minimum Stay Nights

2

2

3

2

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

26.04.19-13.06.19

14.06.19-27.06.19

28.06.19-07.09.19

08.09.19-22.09.19

23.09.19-14.10.19

Single Room -

BB

1Ad

43

52

60

52

43

Single Room -

BB

1Ad+1ch(0-5)

43

52

60

52

43

Double Room -

BB

2Ad

53

64

74

64

53

Double Room -

BB

2Ad+1ad

70

84

99

84

70

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-5)

53

64

74

64

53

Double Room -

BB

2Ad+1ch(6-13)

66

80

93

80

66

Double Superior -

BB

2Ad

61

72

83

72

61

Double Superior -

BB

2Ad+1ad

82

96

110

96

82

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(0-5)

61

72

83

72

61

Double Superior -

BB

2Ad+1ch(6-13)

77

91

104

91

77


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD