Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

КАНАЛИ

КАНАЛИ - Убаво место помеѓу Парга и Превеза, а на 20 км од Лефкада, на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, долга песочна плажа,кафе - барови, ресторани и таверни...Со прекрасната песочна плажа а со близината на Парга,Лефкада и Превеза-Канали претставува вистинско место за прекрасен фамилијарен одмор за туристите.

ВИЛА ЛАЗОС – на околу 90 м. од плажа, располага со 1/2+2 аппартман (спална соба со 1 дупли + дневна со кујна со 2 кревети, со опремена кујна, купатило, тв, WI–FI, клима и 1/3+2 аппартман со голема кујна со дневна, во која има 2 поединечни кревети + спална со еден дупли и еден поединечен кревет, со кујна,ТВЦ, тв, WI-FI, големи тераси и 1 дуплекс апп. на приземје 1/2+1/2+3, погоден за 2 фамилии со 2 спални со по 2 кревети кујна и дневна каде има можност за спиење на 3 деца. Клима вклучена во цената.

Вила ЛАЗОС

ПЕРИОД

НOЌ

1/2

АПП

1/3

АПП

1/2+2

АПП

1/3+2

Дуплекс апп. 1/2+1/2+3

06.06-14.06

8

90

100

110

120

140

14.06-22.06

8

160

170

180

190

240

22.06-30.06

8

220

230

240

250

340

30.06-08.07

8

260

270

280

290

400

08.07-16.07

8

300

310

320

330

440

16.07-24.07

8

320

330

340

350

480

24.07-01.08

8

340

350

360

370

520

01.08-09.08

8

340

350

360

370

520

09.08-17.08

8

340

350

360

370

520

17.08-25.08

8

320

330

340

350

480

25.08-02.09

8

240

250

260

270

380

02.09-10.09

8

160

170

180

190

260

10.09-18.09

8

110

120

130

140

160

18.09-26.09

8

80

90

100

110

140

Напомени и услови:
· Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € - 1€ по соба на ден (задолжителна доплата во агенција)

· Цените во табелите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенцијаЦените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


 

КАНАЛИ

 

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD